Skocz do zawartości

[ Trening ] powrót do treningów po przerwie


moby1655

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Rozpoczął się już kwiecień, A ja dopiero rozpoczynam treningi do sezonu, który w zasadzie się rozpoczął. Startuje głównie w wyścigach szosowych. Pierwszy poważniejszy start mam w lipcu. Co do zeszlego roku, to wyjezdzilem około 9 tyś km, W grudniu sporo biegalem, Ale już po Nowym Roku moje treningi w zasadzie się zakończyły ze względu na brak czasu. Chodziłem na siłownię 2 razy w tygodniu maksymalnie, próbując budować siłę. Trening z rowerem ograniczał się do niedzielnej jazdy na zewnątrz lub godziny na trenażeze w sobotę. Więc w ciągu ostatnich 3 miesięcy w zasadzie nie trenowalem. Po ostatnim wypadzie na rower zauważyłem, ze bardzo słabo z wytrzymałością i mocą. Tlenowo nie było jakoś strasznie.

Potrzebuję wskazówek, jak ułożyć sobie plan treningowy. Nie wiem na czym się skupić na początku, czy zacząć robić bazę, czy rozpocząć treningi siłowe, wytrzymałościowe itp ? Ile godzin w tygodniu trenować i i jakie dni ?

Może ktoś doświadczony doradzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był ten ostatni wypad? To pierwszy trening w tym roku? IMO nie masz co się martwić "mięśnie pamiętają". Po kilku jazdach sobie przypomną poprzedni rok. Ja także nic nie robiłem przez zimę z rowerem, tylko grudzień - luty trochę biegałem.  Pierwsza jazda i średnia 29, po 5 wypadach już miałem to co osiągnąłem w końcówce sezonu - początek grudnia. 

 

Specem nie jestem, ale bym robił bazę, przeplatając to z treningiem siłowym, core i interwałami.  Przynajmniej takie treningi miałem podczas biegania. Wyraźnie wzrosło moje tempo niż w czasach gdy tylko robiłem bazę. 

 

Ile trenować? Tyle ile masz czasu. Regeneracja to także trening.

 

Pon - baza

Wt - ćwiczenia siłowe

Śr - interwały

Czw - ćwiczenia core

Pią - baza

Sobota - wolne

Nie - baza

 

BTW znajdź jakąś grupę kolarską w okolicy. Wspólne wypady/treningi w grupie spoooro dają. :) Nawet jak byś był cały czas lizał koło to dużo się nauczysz. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...