Skocz do zawartości

[rama] 17,5 cala i co zrobić kiedy mam 193 wzrostu?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym się Was poradzić w sprawie ramy rowerowej. Otóż niedawno otrzymałem w prezencie od przyjaciela bardzo fajny rower. A konkretnie Felt Q720 lekko używany. Niestety, kupował go pod siebie, a jest znacznie niższy ode mnie i wybrał ramę 17,5 cala. Problem w tym, że mam niestety 193 cm wzrostu i o ile na początku w drodze do sklepu wydawał mi się w miarę ok, to po wczorajszej zaledwie 10 km eskapadzie płakałem, a w szczególności mój kręgosłup :] Co zrobić w takiej sytuacji z wyjątkiem wymiany ramy, a w gruncie rzeczy samego roweru lub sprzedania go? Tak mi się bardzo podoba, że szkoda i też głupio przed przyjacielem :(

Wszystko w nim mam wysunięte do maksimum, zmieniłem mostek ale i tak czuję się "nieco" ściśnięty, a dłuższe trasy to gehenna :((( Do tego wszystkiego na zakrętach składa się gwałtownie jak Szpilka w ringu. Myślałem jeszcze o szerszej kierownicy żeby chociaż siłę nacisku rozłożyć nieco na boki, ale sam już nie wiem czy ładować się dodatkowo w następne koszta żeby na koniec okazało się że i tak nic z tego?

 

Czy ktoś z Was ma podobny problem i jakoś względnie tanio go rozwiązał czy jestem skazany na sprzedaż/zamianę?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi w sprawie ewentualnych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to zbyt drastyczna różnica żeby dało się coś sensownego z tym zrobić. gdyby brakowało 1-2cm to mozna coś kombinować.

Ale jak na każdej rurze brakuje Ci kilku cm to nie wróżę nic dobrego - nie tylko dla kręgosłupa , ale też dla kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...