Skocz do zawartości

[napęd] Zmiana 3x10 na 2x10 bez zmiany manetki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako że MTB stał się u mnie wyborem nieco rzadziej wykorzystywanym i do specyficznych rzeczy, myślę o pewnej zmianie napędu aby lepiej wykorzystywać zakres na kasecie.

Obecnie jest:

 

Korba: FC-M782 (blaty 40x30x22)

Przerzutka przód: FD-M780

Przerzutka tył: RD-M781

Manetki: SL-M780-B

 

Myślę nad wyrzuceniem blatów 40 i 30, a zamiast tego wrzucenie 32 lub 34 - to jeszcze w sumie kwestia doprecyzowania, ale to już chyba "pikuś".

Pytanie brzmi, czy można tak ustawić przerzutkę przednią i manetkę, aby zblokować je do wyboru tylko między dwoma blatami, bez wymiany tych elementów - bo gdyby było to wymagane, to raczej zabawa jest bez sensu.

 

Pytam, bo w szosie wyrzucałem ostatnio najmniejszy blat i tam serwis ładnie to zblokował, działa ok 2x10 zamiast 3x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poruszając tę kwestię - sprawdziłem i wychodzi na to, że cały misterny plan... ;)

Nic to, będzie możliwość to może zmienię korbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie brzmi, czy można tak ustawić przerzutkę przednią i manetkę, aby zblokować je do wyboru tylko między dwoma blatami, bez wymiany tych elementów - bo gdyby było to wymagane, to raczej zabawa jest bez sensu. Pytam, bo w szosie wyrzucałem ostatnio najmniejszy blat i tam serwis ładnie to zblokował, działa ok 2x10 zamiast 3x10.

Z manetkami nie ma problemu bo mają przełącznik 2x/3x (swoją drogą nie potrzebny bo przerzutką blokujesz zakres) ale z przerzutką już nie bo ta jest pod  tarczę 40T/42T i nie będziesz mógł jej opuścić po zębatkę 32T - klatka zahaczy o dolne widełki (w szosie ci to wyszło bo zrobiłeś to w druga stronę - pozbyłeś się młynka).

No i to co pisze @@Arni220, pod BCD 96 i dwublat zębatki nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...