Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Bagażnik na hak] do 1000zł

bagażnik hak platforma amos thule interpack

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dabliu

Dabliu

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2017 - 08:03

Witam serdecznie!

Stoję przed wyborem zakupu bagażnika do przewożenia rowerów. Planuję przewozić 4 rowery. Padło na bagażnik montowany na haku (platforma). 

Auto to BMW e46, więc dach i klapa odpada. 

Tego sprzętu zrobiło się już mnóstwo, a z wyszukiwarki, ciężko było mi znaleźć coś wyczerpującego temat.

Z tego co poczytałem, najlepszy (ale i najdroższy) jest Thule.. Interpack i Amos, też niby nie jest najgorsze. Potrzebuję jednak opinii kogoś, kto używa/ał jakiegokolwiek bagażnika "hakowego".

Zastanawiam się między:

- Amos Giro 4

Thule Euroride 941

- Inter Pack Quattro 

W zasadzie, chcę  na 4 rowery, jeśli znajdę coś w tym segmencie cenowym 1000-1200zł +- 100zł .  Jeśli jednak nie będzie nic wartego uwagi, jestem w stanie zejść do 2 lub 3 rowerów, byle 

kupić coś trwałego i konkretnego z zapinaniem, odchylaniem itp.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Użytkownik Dabliu edytował ten post 29 marzec 2017 - 08:04

• 0

Reklama

Reklama

#2 Dabliu

Dabliu

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 10 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:55

Może się ktoś wypowiedzieć? :)

• 0

#3 mihalp90

mihalp90

Maniak

• Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:15

Please wait while SearchNet loads your results ...

jeżdże 4 rok, jest ok

• 2

#4 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1935 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 kwiecień 2017 - 14:51

Używam Quattro na 4 rowery, polecam.

• 1

pozdrawiam

#5 rmk83

rmk83

Amator

• Użytkownik
  • 83 postów
  • Imię:Remik.

Napisano 09 kwiecień 2017 - 18:29

Od czterech lat używam bagażnika AMOS TYTAN 2. Przejechałem z nim około 15tys km i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Nie jest zaawansowany technicznie jak THULE i tym podobne ale jest niezawodny i bardzo ale to bardzo stabilny. Mocowanie bezpośrednio na kulę, dokręcanie porządnej jakości imbusem, zabezpieczenie przed kradzieżą za pomocą kłódki. Kwestia tego czy minuta montażu to dla Ciebie dużo czy mało. Jeździłem z nim w każdej porze roku, w każdej możliwej pogodzie i nie widać po nim śladów użytkowania, światła działają, nic się nie psuje. Kosztował mnie 459zł, teraz widzę, że są nieco droższe ale to też kwestia dogadania się z ceną. Wersja na 3 i 4 rowery też jest, nieznacznie droższa. Ew. mają w ofercie klon THULE czyli platformę GIRO, cenowo ok. 1000zł ale ich nie używałem więc nie wiem jak z trwałością.

Jeśli bagażnik ma po prostu przewozić rowery i nie pełnić roli wodotrysku to gorąco polecam AMOSA. Tanio, porządnie, po prostu idealny stosunek jakość/cena.

• 1
u16506y2015v3.gif

#6 adammo

adammo

Świeżak

• Użytkownik
  • 38 postów
  • Imię:Adam

Napisano 18 kwiecień 2017 - 01:13

Zastanawiam się między:

- Amos Giro 4

Thule Euroride 941

- Inter Pack Quattro 

W zasadzie, chcę  na 4 rowery, jeśli znajdę coś w tym segmencie cenowym 1000-1200zł +- 100zł .  Jeśli jednak nie będzie nic wartego uwagi, jestem w stanie zejść do 2 lub 3 rowerów, byle 

kupić coś trwałego i konkretnego z zapinaniem, odchylaniem itp.

Jak jeszcze nie kupiłeś to dorzucę swoje 3 grosze:

Amos - widziałem w sklepie i nie wyglądał za solidnie

Thule - najlepszy, ale w tej cenie chyba tylko na 2 rowery, pytanie co jest u Ciebie priorytetem

Interpack - używałem, jest super sztywny i rowery świetnie się trzymają ale za to jest bardzo ciężki i dosyć duży nawet po złożeniu ramion (trudno się go przenosi) i sporo odstaje za samochodem

sam kupiłem Wjenzek Alfa 3+1, z reguły używam na 2-3 rowery a gdy potrzeba doczepiam ostatnie mocowanie.

Bagażnik rowerowy na hak Wjenzek Alfa 3+1 eHaki.pl

kupowałem w czechach, wtedy jeszcze mieści się w twoim budżecie:

Wjenzek Alfa PLUS 3+1 | Omnipuls

Jak nie przeszkadza Ci noszenie ciężkiego bagażnika i mocno wysunięty bagażnik to wybierz Interpacka

Jak chcesz latać ponad 150km/h wybierz interpacka albo Thule

jak nie zależy Ci tak bardzo na 4 rowerach to bierz Thule albo interpacka trio

Jak chcesz kompromis to bierz Wjenzek ;)

• 0

Wyprawy rowerowe - Rowerem przez świat!

Reklama

Reklama

#7 Dabliu

Dabliu

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 06:59

Od czterech lat używam bagażnika AMOS TYTAN 2. Przejechałem z nim około 15tys km i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Nie jest zaawansowany technicznie jak THULE i tym podobne ale jest niezawodny i bardzo ale to bardzo stabilny. Mocowanie bezpośrednio na kulę, dokręcanie porządnej jakości imbusem, zabezpieczenie przed kradzieżą za pomocą kłódki. Kwestia tego czy minuta montażu to dla Ciebie dużo czy mało. Jeździłem z nim w każdej porze roku, w każdej możliwej pogodzie i nie widać po nim śladów użytkowania, światła działają, nic się nie psuje. Kosztował mnie 459zł, teraz widzę, że są nieco droższe ale to też kwestia dogadania się z ceną. Wersja na 3 i 4 rowery też jest, nieznacznie droższa. Ew. mają w ofercie klon THULE czyli platformę GIRO, cenowo ok. 1000zł ale ich nie używałem więc nie wiem jak z trwałością.

Jeśli bagażnik ma po prostu przewozić rowery i nie pełnić roli wodotrysku to gorąco polecam AMOSA. Tanio, porządnie, po prostu idealny stosunek jakość/cena.

Właśnie ten Amos, również przykuł moją uwagę. Tylko obawiałem się, tak jak koledzy piszą, że jest on mało solidny...ja wolę zawsze dołożyć nawet 200zł i mieć coś solidnego, co nie skrzywdzi , moich dwóch kółek :) 

Jak jeszcze nie kupiłeś to dorzucę swoje 3 grosze:

Amos - widziałem w sklepie i nie wyglądał za solidnie

Thule - najlepszy, ale w tej cenie chyba tylko na 2 rowery, pytanie co jest u Ciebie priorytetem

Interpack - używałem, jest super sztywny i rowery świetnie się trzymają ale za to jest bardzo ciężki i dosyć duży nawet po złożeniu ramion (trudno się go przenosi) i sporo odstaje za samochodem

sam kupiłem Wjenzek Alfa 3+1, z reguły używam na 2-3 rowery a gdy potrzeba doczepiam ostatnie mocowanie.

Bagażnik rowerowy na hak Wjenzek Alfa 3+1 eHaki.pl

kupowałem w czechach, wtedy jeszcze mieści się w twoim budżecie:

Wjenzek Alfa PLUS 3+1 | Omnipuls

Jak nie przeszkadza Ci noszenie ciężkiego bagażnika i mocno wysunięty bagażnik to wybierz Interpacka

Jak chcesz latać ponad 150km/h wybierz interpacka albo Thule

jak nie zależy Ci tak bardzo na 4 rowerach to bierz Thule albo interpacka trio

Jak chcesz kompromis to bierz Wjenzek ;)

Ekstra! O to mi chodziło! :) Chyba pozostanę przy tym interpacku, gdyż ciężar i wielkość mi nie przeszkadza :) ważne by był solidny, stabilny, miał dobre zapinanie i zabezpieczenie rowerów, jak i antykradzieżówkę na samochodzie...żebym nie musiał tego targać do bagażnika non stop :) a te bagażniki, tak jak thule...wydają się być najbardziej solidne. Wolno też nie jeżdżę, więc muszę mieć konkretny sprzęt.

Dziękuję bardzo wszystkim za fachową pomoc i doradztwo! :) Pochwalę się, gdy kupię i napiszę coś o tym. 

• 0

#8 Dabliu

Dabliu

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 10 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:36

Witam!

Zdecydowałem i kupiłem bagażnik Interpack Quattro. Na pierwszy rzut oka, faktycznie dosyć ciężki. Wykonanie jednak bardzo dobre, bardzo solidny. Stabilnie trzyma się na haku (nie próbowałem jeszcze jeździe, gdyż mam problem). Otóż nie pasuje mi w żaden sposób uchwyt do mojego MTBka. Gdy go przymocuję jak na zdjęciu, rama znajduje się za blisko uchwytu a cały rower stoi skośnie na platformie....

Druga sprawa, to opony mam za szerokie i nie mieszczą się w szynach.... macie na te dwie rzeczy jakieś sposoby? Nie chciałbym go oddawać, bo bardzo fajny bagażnik, ale teraz szybko muszę to rozwiązać, albo oddać... Z góry dziękuję Wam!

PozdrawiamwkupPZ.jpg0s9d5P.jpg

qhRJA8.jpg

• 0

Reklama

Reklama

#9 blobar

blobar

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 3 postów
  • Imię:Blobar

Napisano 03 czerwiec 2017 - 21:59

Witam,

Też przymierzam się do zakupu bagażnika na hak i szperam trochę w necie na ich temat. Wasze uwagi także wzięłam pod uwagę. 

Przy wyborze bagażnika na hak trzeba uważać z zakupem, bo część z dostępnych na rynku modeli nie spełnia wymagań rozporządzeniu Ministra Infrastruktury  w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. 

Taki bagażnik musi być wyposażony w światła: kierunkowskazy, hamowania „stop”, oświetlające tylną tablicę rejestracyjną, pozycyjne tylne, odblaskowe tylne inne niż trójkątne, awaryjne, przeciwmgłowe tylne i światło cofania.

(par 7 ust 8a - gdzie jest mowa o tym że bagażnik powinien być wyposażony w światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3 - 5, 7. 8 i 12 - 14 spełniające wymagania określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bagażnik, hak, platforma, amos, thule, interpack