Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne shimano] Długość przewodów


Qbotcenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że w moim tajwańskim wynalazku hamowanie stało się reliktem zamierzchłych czasów, staję przed wyborem zakupu czegoś co cho udaje, że zatrzymuje koła.

Do rzeczy - może ktoś jest w stanie określi przybliżone długości przewodów jakie potrzebne będą do - https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-29er-2-2014  Rozmiar "L"

 

Aktualnie nie mam roweru pod ręką, by własnoręcznie zmierzyć długości przewodów, a w sklepach widziałem różnorodne opcje do wyboru (nie chcę samemu skraca, bo i zestawu do zalewania olejem nie posiadam).

 

Czy opcja wybrania np. metrowego przedniego przewodu i owinięcie nadmiaru o ramę czy amortyzator w czymś zaszkodzi?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem sobie tył, jakimś cudem poupychałem wszędzie te 170cm przewodu, by zanadto nie przeszkadzał ;P

 

Ale za to powrócił odwieczny problem - o ile siła hamowania jakaś tam jest (trochę gorzej niż v-brake'y), no ale wystarczająca na miasto, to przy niższych prędkościach i chęci wyhamowania do zera słyszę odgłosy zarzynanego osła ;<

 

Tarczę miałem prawie zupełnie niezużytą, przed zaaplikowaniem hebla odtłuszczona, klocki żywiczne i SLX brM7000, którego dotarłem zgodnie z tutorialami.

Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, nawet świeże rękawiczki ubrałem do montażu ;<

 

BTW. czy ewentualnie może to być efekt ich niecałkowitego dotarcia? Jeździłem 5min z delikatnie zaciśniętą klamką i 20 razy wyhamowywałem z 25km/h do 5km/h - przy 10km/h zaczynał pojawiać się pisk, przy wyższej prędkości cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...