Skocz do zawartości

[prawo] Wezwanie jako świadek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstepie witam wszystkich. A teraz do sprawy jesli jestescie w stanie mi pomoc to bede bardzo wdzieczny.

Otoz mialem wypadek na rowerze. Kobieta wyjezdzala z posesji i udezyla mnie jadacego scuezka rowerowa. Byla policja i karetka ktora nnie zabrala.Teraz distalem wezwanie w roli swiadka w sprawie z Art. 86. § 1. O co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,podlega karze grzywny

 

Może kierujący odmówił przyjęcia mandatu albo leżałes kilka dni w szpitalu...

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obrażenia powyżej 7 dni sprawa trafia pod nadzór prokuratora, czyli robi się normalne dochodzenie tak jakbyś zgłaszał kradzież czy coś w tym stylu. Zresztą nie rozumiem twojego pytania, brałeś udział w wypadku, była policja i karetka a ty pytasz o co może chodzić? Wzywają cię jako świadka bo oprócz tego można wezwać tylko jako podejrzanego, innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L4 od 21 dni nie oznacza obrażeń powodujących rozstrój zdrowia powyżej dni 7. Skoro 86 z jedynką to wykroczenie, a skoro wezwanie to sprawa trafi do Sądu (w trybie kpow ;-)).

No i w charakterze świadka a nie osoby podejrzewanej o popełnienie wykroczenia. ;-)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisał, że ma „obrażenia powyżej dni 7”[1]? Pod nadzór kogo?

Wiesz, że dzwoni, tylko nie wiesz, w którym kościele. Nie wprowadzaj, proszę, w błąd. Dziękuję. :-)

 

[1] zerknij na mój pierwszy post w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie wlasnie o innej podobnej sprawie. Zostalem wezwany jako swiadek bo kobieta z auta nie zostala ukarana mandatem karnym. Picjant je jest w stanie omreslic skutkow wypadku i dlatego mam sie zglosic na komrnde. Tam okresla czy inaloza odpowiedni mandat i punkty. Przyklad z innego forum z tym,ze potracona zostal pieszy, a sprawe opisywal sprawca.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...