Skocz do zawartości

[do 2300 zł cross] Kreidler Stack 3.0 vs Romet Orkan 4


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

poszukuję roweru,

 

moje parametry : waga 100 kg , wzrost 182 cm , przekrok ok 80 cm (jak mierze różnie wychodzi :D)

 

przeznaczenie : asfalt, drogi polne , drogi leśne czyli miasto i najbliższe okolice  (stąd wybór roweru crossowego)

 

cel : rekreacja (żadne tam wyscigi) , czasem dłuższe wycieczki np 50 km (wiem, dla was to krótsze wycieczki :) )

 

na rowerze nie jeździłem od lat , teraz zamiast siedziec w domu mam zamiar sie troche rozruszac ,

 

moja wiedza na temat rowerów jest czysto teoretyczna na te chwilę , zaczerpnięta w dużej mierze także na tym forum

 

zakup internetowy odpada , planuje zakup stacjonarny

 

 

po lekturze forum wpadły mi w oko 2 rowery, które mogę zakupić stacjonarnie i je po prostu sprawdzić , cena w sumie taka sama (wyprzedażowa rocznika 2016) .

Są to :

 

Romet Orkan 4

http://www.romet.pl/Rower,ORKAN_4_M,10,698,699,14460,2016.html

 

Kreidler Stack 3.0

http://kreidler.pl/katalog/kreidler-stack-3-0-shimano-deore-27-disc-rower-cross/

piasty w Kreidlerze są QUANDO a hamulce Tektro Auriga

dzis miałem okazję sie nim przejechac i jest OK dla mnie, rozmiar ramy 55 cm (mają 50 ,55 , 60 cm)

 

 

wydaje mi sie , że Orkan ma lepszy amortyzator+blokowanie na kierownicy , lepsza przerzutke przód + korbę (octalink) i ogólnie cały jest na Alivio

 

Kreidler ma lepszą przerzutke tył (użyta jako wabik?)+ byc moze lepsza ramę ???  

 

opony i obręcze wydają mi sie na podobnym poziomie, nie wiem które hamulce sa lepsze , piasty , suport ,

 

jak z hamulcami w tych rowerach ? które mniej problematyczne ?   (jakos obawiam sie w ogóle hamulców hydraulicznych, no ale może nie ma sie czego bać ? jakby to było totalne dziadostwo to by chyba tego nie montowali do rowerów )

 

O Kreidlerze opinii w zasadzie nie ma , Romet Orkan 4 chyba użytkownicy forum maja ale tez jakaś cisza o nim...
 

 

prosze o opinie czy dobrze rozumuję i co byście doradzili gdybyście stali przez wyborem orkan 4 albo Kreidler ?

przypuszczam ,ze Kreidler bedzie miał lepszą ramę ale może sie mylę ?

 

 

 

ps. wiem, że Unibike Viper albo Crossfire sa super ale nie mam ich gdzie sprawdzić , Meridę 40 D ogladałem (2100 zł) ale wydaje mi sie, ze płacimy tutaj sporo za marke, to samo GIANT , Kross był dla mnie średnio wygodny (na giant duzo lepiej mi sie siedziało,lepsza pozycja za kierownica) , wybieram sie sprawdzić jeszcze Kellysa Phanatic 10 no ic chyba wiecej pomysłów na tę chwilę nie mam...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tektro uchodzą za mniej awaryjne niż podstawowe shimano te drugie za to są łatwiejsze w obsłudze i mają bezproblemowy dostęp do części zamiennych. Podobnie jest z piastani - do shiamno dostaniesz konusy , ośki , bębenki do Quando lipa. Suport octalink to takie rozwiązanie złotego środka pomiędzy sztywnością i żywotnością. Ramy w obydwóch będą na podobnym poziome - w tym przedziale cenowym (szczególnie w crossach) bez względu na markę ramy są porównywalne (ta Kreidler tym bardziej budżetowa bo ma gniazda pod piwoty). Moim zdaniem Orkan to lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa..no to sprawa jasna orkan 4 i 5 to juz inna geometria czyli orkany 4 i 5 powinny miec lepsze ramy niż 1,2 i 3 tak z tego wnioskuję

 

czy do orkana 4 da sie zamontować v-brake ?  (pytam na wypadek gdyby mnie te tarcze doprowadzały do wsciekłosci , mam na mysli wycieki , zapowietrzanie,regulacje  itp itd) . Rozumiem , że błotniki czy bagaznik powinno sie dać , zgadza sie ?

 

czy z marek Merida , Kellys , Giant  mozna znaleźć cos godnego w tej cenie ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety orkan 4 (2016) nie ma możliwości montażu v-brake'ów.

błotniki i bagażnik jak najbardziej. zwróć tylko uwagę na to, że w orkanie jest mało miejsca między rurą podsiodłową a tylnym kołem, szczególnie w miejscu montażu przedniej przerzutki, więc nie każdy rodzaj błotników będzie pasował.

 

jeżeli chodzi o moje doświadczenia z orkanem to jedyne do czego mogę się przyczepić to niedbale zaplecione koło. od początku szprychy strzelały i luzowały się, w końcu koło się scentrowało. 

 

co do twojego wyboru. jeżeli w przyszłości masz zamiar modernizować, czy upgrade'ować rower to warto zastanowić się nad rowerem z lepszą ramą, kosztem osprzętu (giant, kreidler, trek,...)

w innym wypadku rozejrzyj się po dalszej okolicy, czy nie masz gdzie obejrzeć vipera gts i poważnie się nad nim zatanów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...