Skocz do zawartości

[Szybkość] Jak szybciej jeździć ? Zwiększenie średniej.


Umpero

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pedały M520 i buty Shimano M089 będą odpowiednim duetem ?

 

Pedały M520 to jak najbardziej dobry wybór, trwałe z regulacją wpięcia i dużą kulturą wpinania/wypinania. Natomiast co do butów, inni Koledzy podsyłają przykłady, ja od siebie dodam, że buty do ścigania powinny mieć jak najbardziej sztywną podeszwę z agresywnym bieżnikiem, przynajmniej jedną klamrę (a nie same rzepy) i możliwie duże obszary wykonane z siateczki dla dobrej wentylacji. Buty powinny być dobrze dopasowane, żeby stopy w nich nie pływały, a jednocześnie nie za ciasne żeby uniknąć efektu "gorącej stopy". Najlepiej przymierz buty w sklepie pod koniec dnia, kiedy będziesz miał lekko obrzmiałe stopy po całym dniu na nogach, wtedy wybierz ten rozmiar butów które są dobrze dopasowane.

 

Poza wszystkim, najważniejsza jest jakość treningu i czas na niego poświęcony oraz właściwa dieta, a sukcesy przyjdą same. Z wcześniejszych Twoich wypowiedzi w innych wątkach wynika że podchodzisz do spraw analitycznie. Dlatego, tak jak kilku innych Kolegów bardzo Ci polecam kupno książki "Biblia treningu kolarza górskiego" Joe Friel'a. Książka ma już trochę lat, ale w podstawach jest nadal aktualna, napisana przystępnym językiem, opisuje wszystkie podstawowe terminologie użyte przez Kolegów: tempówki, interwały, kadencja, strefy tętna itd... i pomoże Ci ułożyć plan treningowy stosownie do możliwości czasowych. Kilkadziesiąt zł wydanych na tą książkę zwróci Ci się stokrotnie wynikami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 28.5 i NW scorpius mam 45 sidza idealnie. Shimki m089 i mt41 mam 46...wszystkie buty shimkowe 45 sa na mnie za male.

A i jeszcze dlugosc stopy to nie wszystko, niektore marki maja buty w wersji mega/wide na szerokie stopy... i tak mam np z sidi albo 46w albo 47 :-)
Garneu nigdy nie mialem. Jak do tej pory przrobilem 2 pary specow 4 pary shimkow jedne Nw i jedne sidi. Wrazenia sa takie ze Shimano ma fajne turystyki. A wszystkie inne buty wedlug mnie warto nabyc u Nw, sidi i speca (oprocz specowych turystykow). I buty beda bankowo dawaly rade. ;-)

Moze drozsze modele shimano sa ok... ale ja nie zamierzam juz kupic nic innego, niz nw i sidi....no imoze spec. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 28.5 i NW scorpius mam 45 sidza idealnie. Shimki m089 i mt41 mam 46...wszystkie buty shimkowe 45 sa na mnie za male.

 

A i jeszcze dlugosc stopy to nie wszystko, niektore marki maja buty w wersji mega/wide na szerokie stopy... i tak mam np z sidi albo 46w albo 47 :-)

Garneu nigdy nie mialem. Jak do tej pory przrobilem 2 pary specow 4 pary shimkow jedne Nw i jedne sidi. Wrazenia sa takie ze Shimano ma fajne turystyki. A wszystkie inne buty wedlug mnie warto nabyc u Nw, sidi i speca (oprocz specowych turystykow). I buty beda bankowo dawaly rade. ;-)

 

Moze drozsze modele shimano sa ok... ale ja nie zamierzam juz kupic nic innego, niz nw i sidi....no imoze spec. ;-))

 

Rozmiar 45 to długość wkładki równa 29,3 cm. Czyli rozumiem, że te kilka mm więcej jest pożądane w butach?

 

Możecie jeszcze się ktoś odnieść do NW Scorpius 2 SRS vs Louis Garneau  Slate ?

Które bardziej polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne do siebie buty, zarówno wagowo, jak i pod względem wentylacji. NW sprawiają wrażenie nieco bardziej ściganckich, minimalnie niższa waga, podeszwa wzmacniana włóknami węglowymi. Ale różnice technologiczne są minimalne. Wybierz te, które są dla Ciebie bardziej komfortowe i bardziej się Tobie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinol123, jak oceniasz przewiewność Northwave vs Sidi, o ile posiadasz dwa modele o podobnym przeznaczeniu?

 

Niestety tu sie nie jestem w stanie wypowiedziec, bo NW mam scorpiusy a Sidi mam zupelnie nieprzewiewne, nieprzemakalne, pancernie wykonane model Diablo ;-)

 

 

 

Rozmiar 45 to długość wkładki równa 29,3 cm. Czyli rozumiem, że te kilka mm więcej jest pożądane w butach?

 

Tak jest na jezyku podane, ale wkladka ma z tego co pamietam ok 29cm.

 

Na moje jesli paluchy dotykaja czubek buta, to but jest za maly do ostrej i dlugiej jazdy, powinien byc minimalny luz, po dluzszej jezdzie stopa zaczyna bolec, lekki luz musi byc. I nie masz co liczyc ze but sie rozciagnie, bo wiekszosc modeli sie słabo rozciąga, a jezdzenie ze scisnietymi paluchami, lub podkurocznymi na dluzsza mete to ... mordega. Mialem jedne buty na styk, nawet z miekkim czubem i czekalem az sie rozbija,  final byl taki ze jazda w nich przez pare godzin dziennie np trasa 100km konczyla sie tak, że paznokcie na duzym paluchu robily sie sine, cos jak po uderzeniu w paznokieć np młotkiem. Nie bolały mnei te palce nawet, ale komfortowe to nie było. Pozniej musialem czekac ze 3-4 miechy az paznokiec stanie sie normalny :P

Za duze buty sa tez nie dobre, bo jak noga lata, to nie pomaga to w odpowienim kreceniu. ;-)

 

EDYTA:

Jescze jedna rzecz ktora przypomniala mi sie w temacie nw scorpius, jak sie te buty zapnie i dociągnie to siedza bardzo fajnie na stopie, a co mi sie podoba, to wystarczy odpiac rzep chyba 2 paski wystarczy i klamre, i but jest bardzo łatwy do zdjecia, w zasadzie moge wyjac noge bez przytrzymywania buta. Bardzo mi sie to podoba, szczegolnie jak jestem dosc wyjechany po mocnym pociskaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzylem dzisiaj dwa wczesniej wspomniane przez ze mnie modele. Garneau wydaly sie bardziej takie mosiezne wiec padlo na Scorpiusy w rozmiarze 45.

Buty zamowione i czekam na przesylke.

 

Pozostaly jeszcze pedaly...

Brac za 99 zl M520 Decathlonu czy kupic uzywki XT za 169 zl?

 

Czy jak kupie pedaly z blokami to cos jeszcze musze dokupowac? Spotkalem sie z takim stwierdzeniem, ze niektore buty sprzedawane sa bez "zelastwa" . O co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o blache do ktorej przykreca sie blok. Siedzi pod wkladka wewnatrz buta. W wiekszosci chodakow jest w srodku.

Co do xt, jesli juz to m8000 lub m8020. Starsze modele chyba nie wnosza az tyle roznicy do powierzchni podparcia buta w stosunku do m520.

Podsumowujac ja bym wziol albo m80x0 albo m520....chociaz kiedys pekla mi tuleja w m520... i nie da sie rozebrac ... ale to chyba skucha materialowa mojego egz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnia sie:

1) Nie ma plastikowej Tuleji wkrecanej w korpus, tylko jest aluuminiowa pod zwykły klucz płaski - chyba trwalsza bo zdarzaja sie skuchy z tymi plastikowymi - mi pekła i pedął jest nierozbieralny - Jednak sama budowa w srodku jest identyko, tj wszystkie inne czesi sa raczej takie same.

2) pkt podparcia buta , jest wiekszy w M80x0 niz we wszystkich innych modelach "11.7% more pedal-to-shoe contact vs. PD-M785" . Tu masz -> http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/mtb1/pedals/pedals/pd-m8020.html

-> http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/mtb1/pedals/pedals/pd-m8000.html

Zerknij na te fragmenty bez czarnego lakieru  i porównaj do

http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/mtb1/pedals/pedals/pd-m520-l.html

 

 

- Ja to odczulem wlasnie uzywajac tych kaprawych butów  M089  i po zmianie z m520 na M8020 stopy zaczynaly mnie bolec duzo pozniej po ok 80-100km. ;-) w M520 ciezko bylo juz po 40-50km. 

I mam takie odczucie ze jakos łatwiej sie wpinaja te M8020 niz wszustkie inne modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziol M8000 zamiast M520 ;-) uzywany pedalunek to sliski temat :>

Jesli ten sprzedajacy daje sobie uciac @#$ ze sa Ok, a on juz Dlugo sprzedaje pedalunki na alle, i chyba nie leci w ściemę, to bym je kupił. Tylko jego zestaw jest bez blokow, wiec 30 złociszy musisz doliczyc + wysyłka daje to z 210-220pln. a tu masz typa http://allegro.pl/shimano-deore-xt-pd-m8000-pedaly-spd-i6765843347.html niby z blokami i wyslaniem w gratisie :P


Tak czy siak Rozica w ceine M520 do M8000 z blokami wychodzi ... że XT  2x droższe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uzywany pedalunek to sliski temat :>
Więc jeżeli się obawiasz plastikowej tulei w m520, to może pomyśl o m540:

http://allegro.pl/shimano-pedaly-spd-m540-bloki-pd-m540-czarne-i6203817018.html  wnętrze mają takie samo jak m8000, tylko podparcie buta nieco mniejsze, z doświadczenia wiem że są to pedały pancerne i łatwe w serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na M520.

Jak będę odchudzał rower to kupię sobie lżejsze. Majątku nie kosztują więc nawet jak mi się za jakiś czas popsują to nie będę płakał.

Mam nadzieję, że te na początek do ścigania będą dobre.

 

Resztę kasy przeznaczę na nowy kask bo poprzedni mi pękł jak rąbnąłem w ostatnie roztopy głową w korzeń.

Do tej pory musiałem jeździć w kasku żony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M520 w tej chwili w najlepszej cenie znajdziesz w decathlonie - są po 99zł

Ja kupowałem nówki sztuki m8000 rok temu na allegro za 199zł - wersja oem szukaj u użytkownika bobjasisnki na allegro (http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=11350672&order=m). W zeszłym tygodniu miał chyba 5 sztuk.

Sam kupiłem u niego z zeszłym tygodniu kolejną parę ale tym razem m8020. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...