Skocz do zawartości

[buty MTB] 300 - 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule, szukam butów MTB do 400zł.

Będą to moje pierwsze buty SPD, niestety kupione Mavic Fury okazały się ciut za duże i niewygodne.

Stopy niestety mi sztywniały, nie wiem może jestem nie przyzwyczajony do takich sztywniaków...

Zastanawiam się czy SPD są dla mnie, do tej pory jeździłem w zwyczajnych butach sportowych.

Co polecicie wygodnego i w miarę dobrze trzymającego stopę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Buty muszą być wygodne i co do tego nie ma wątpliwości, jednak moje trochę się ułożyły do stopy po około 100 km, więc BYĆ MOŻE warto przejechać troszkę więcej. Akurat jeśli oprócz dretwienia czujesz, że buty są za duże no to ewidentnie do wymiany, ale stopa musi się moim zdaniem troche przyzwyczaić do tego typu obuwia. Mnie na początku bolały najmniejsze palce i już myślałem, że w spd to maks godzina jazdy i koniec przez ten ból. Mam strasznie szerokiego platfusa i cieżko mi dopasować buty, niby krążą opinie, że shimano są dość szerokie, ale jeśli to prawda to bałbym się przymierzać coś z innej firmy, bo musieli by mnie z nich wycinać po jeździe, albo wcale bym w nie kopyta nie wsadził. Mam M089 i w tej chwili jeździ mi się w nich super, nawet ostatnio raz jechałem w moich starych sportowych butach, w których jeździłem wcześniej i... zdrętwiały mi w nich palce :-).

 

Najlepsza rada ode mnie to poprzymierzać jak najwięcej modeli, zobaczysz które Twoja stopa polubi lub nie. Niestety jak widać na moim przykładzie nie zawsze 5 czy 10 minut w sklepie wystarczy, żeby się przekonać o wygodzie butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...