Skocz do zawartości

[thru axle 9mm] 29er- zmiana z 5mm czy warto ?


brachypelma252

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w przednik kole piastę DT 240 z końcówkami na szpilkę 5mm :)

Rower jest na kołach Cresta MK1, 29cali

 

Czy warto wymienić końcówki w pieście i zakupić ośkę 9mm ???

Fakt że nie będzie to 15mm jak to jest teraz standardem ale czy odczuję poprawę sztywności ??

 

Pozdrawiam ! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pieście

 

Piaście :whistling: 

 

Trochę nie rozumiem. Przecież 9mm to ośka którą masz a 5mm to zacisk. Z zmianą ośki wiąże się także zmiana piasty ( oczywiste) oraz amortyzatora/ ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... jestem świeżym użytkownikiem forum ale nie rozumiem komplikowania mojego pytania...

 

Co ma do tego mój inny post ?? A jeżeli ma, to nie mam zamiaru sprzedawać starego roweru, będzie to moja zimówka i rower zastępczy na gorsze warunki a nawet mam zamiar wymienić w nim ramę na full i bawić się w nim w górach.

 

Co do sztywności to jest na pewno jest co nieco do poprawy ponieważ przy sprinterskiej jeździe czy przy szybkim braniu zakrętów tarcza hamulcowa wyraźnie "dzwoni", nawet łapiąc koło w dłoń i wywierając na nie nacisk na boki powoduje że koło dosyć mocno się gnie co przy sztywnych osiach u kumpli nie ma miejsca (15mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie troche ma, zastanow sie czy na zimowce tez bedziesz tak ostro jezdzil, z taka czestotliwoscia i czy to stanowi to az taki problem, bardziej bym sie sklonil ku wymiane hampli na mechaniki (nie wiem co i jakie masz, ogolna mysl, bez bulwersa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...