Skocz do zawartości

[rama] tania pod baranek


Zangetsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :icon_cool: 

Szukam jak najtańszej ramy + widelec pod baranek i koła 28/29" która będzie:

  • TANIA! 
  • przyjmie oponę 2"
  • będzie miała mocowania pod bagażnik i udźwignie spory bagaż
  • najlepiej jak będzie miała piwoty pod v-brake i otwory pod tarcze

:thanks: :thanks: :thanks:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

TANIA! 

 

 

 

 

przyjmie oponę 2" będzie miała mocowania pod bagażnik i udźwignie spory bagaż najlepiej jak będzie miała piwoty pod v-brake i otwory pod tarcze

 

Taniość i takie wymagania niestey nie idą ze sobą w parze...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic na temat materiały ramy... Zatem rzuć okiem na ramy accenta (shannon/nordkapp*) - spełniają powyższe wymagania, a ich trekkingowa geometria i krótka górurka przekłada się na niegłupią bazę pod baranka. Pozostaje dobór widelca, jak nie boisz się alu to dokładasz do takie ramy widelec pokroju Force 28" i za ca. 600 zł masz nowy frameset.

 

*Sprawdzone, mierzone, do Nordkappa wlazł z rozsądnym zapasem marathon 28x2.0 na 25mm wewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam taką ramę 18 cali i też chcę złożyć coś w stylu gravela z barankiem, ale utknąłem, bo jak zacząłem czytać o geometrii, jak dobrać widelec, hamulce, przerzutki to jestem coraz pesymisytcznie nastawiony.  Chciałem złożyć na klamkomanetkach, korbie i przerzutkach claris. Jakieś cantilevery.

Jaki wysoki widelec .

Doradźcie coś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

przerzutki to jestem coraz pesymisytcznie nastawiony.

 

Widać słabo czytałeś :P

 

18" czyli --->

 

accent_-_geometria_nordkapp.jpg 

 

- ETT 581mm czyli dość długo na barana. Moja wtyczka ma ETT 575mm. Pożeniłem to z mostkiem 70mm, plus 7 stopni i Dirt Drop Bar'em. Przy moich 179cm wzrostu i zamiłowaniu do długich ram jest git. Ale nie jest to typowe zestawienie a już napeno nie typowy rozmiar ramy do zbliżonego wzrostu. Pierwsza uwaga zatem, jeśli masz poniżej 180cm wzrostu raczej bym sobie projekt odpuścił z tą konkretną ramą.

 

Zatem ile masz wzrostu i czy lubisz wyciagnięta pozycję na rowerze?

 

Jak ustalimy to możemy dywagować dalej.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 173, ale wymysliłem, że skoryguję to mostkiem. Mostek chce dac nastawny. Szosę mam 52, ale jeżdzę w nienaturalnej pozycji z minimalnie wyżej ustawioną kierownicą w stosunku do siodła niz normalnie się jeździ.  Chciałem to zrobić na przełożenia 50x34 i 8 rz 11-32. Z prostą kierownicą nie chcę,  jak sie nie da nic pokombinować to pozbedę się tej, choć mi szkoda, bo ledwo tydzień temu ją kupiłem.  Widelec musiałbym mieć ok. 44 cm od osi w górę?  A jakie cantilevery?  Muszą być jakieś specjalne?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam Nordkappa (modyfikacja trekkinga z garażu)z barankiem od kilku tygodni,i jak dla mnie geometria ramy jest odpowiednia.Rozmiar 20 przy 182 cm wzrostu.Mostek 90 mm ze wzniosem 7 stopni.Kierownica z małym wysięgiem,dodatkowo lekko gięta do tyłu,widelec Mosso M3.Ale muszę przyznać że nie robiłem nim tras dłuższych niż 50 km,więc nie wiem jak to będzie po całym dniu jazdy.Natomiast wiem,że jazda z barankiem tak mi się spodobała,że jednak kupię ramę przeznaczoną do tego,najprawdopodobniej  Furious'a

Jeśli chodzi o korbę,to pytanie czy blat nie będzie Ci ocierał o tylne widełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejny przypadek kiedy za wielką ramę ktoś korygować będzie mostkiem"

 

Dobierałem pod kątem ramy szosowej 520 na której jeżdzę. Tam TT i TT-h jest takie samo jak w Nordkappie 18 cali.

 

Master: o tym nawet nie pomyślałem, że coś takiego może być. przymierzę jutro jaką podobną starą korbę z demobilu.

 

 

Jak na razie nic nie mam oprócz tej ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dobierałem pod kątem ramy szosowej 520 na której jeżdzę. Tam TT i TT-h jest takie samo jak w Nordkappie 18 cali.

 

Uhmmm... Szosa 52cm z efektywną górrurką 581mm? Z całym szacunkiem, ale niebardzo w to wierzę.

 

Skoro mój Cube rozmiar 56 miał górna rurkę efektywnie 555mm, Wtyczka rozmiar 58 ma efektywnie na górze 575mm, to niestety śmię twierdzić, że albo coś fundamentalnie źle pomierzyłeś, albo zbyt ufasz internetowym tabelkom geometrycznym i sugeruję sprawdzić ową szosę z taśmą mierniczą w ręku.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini v-breki odpadają bo chcę żeby była możliwość wsadzenia grubej opony, a widziałem zdjęcia, gdzie nie dało rady.  zresztą claris FD 2400 nie są kompatybilne z V-b. Jak się nie da canti to pozostanie zwiększyć budżet pod tarcze mechaniczne.  Tylko chciałbym jakoś sprawdzić te canti bez ich kupowania.

 

Zmierzyłem TT w tej szosie i wyszło 549, jutro zmierzę dokładnie   TT-h. Między nordkapp 16 cali a 18 TT-h różni się tylko o 4 mm.

 

 


Klamki są st 2400,  Fd to przerzutki zle napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zresztą claris FD 2400 nie są kompatybilne z V-b.

 

Tatanka napisał Mini-V. Te mają taki sam ciąg jak canti i dual pivot'y, czyli można je powiesić na klamkomanetkach szosowych, w tym na rzeczonym Claris'ie.

 

 

 

canti

 

To nie są hamulce, ale pseudo spowalniacze. Mini V to zdecydowanie lepszy wybór. A najlepszy to tarcze.

 

 

 

TT w tej szosie i wyszło 549, jutro zmierzę dokładnie

 

No to sprawdzaj, bo cały czas wyglada to dość mało prawdopodobnie...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

grzeszko, dnia 17 Kwie 2017 - 10:01 PM, napisał: canti   To nie są hamulce, ale pseudo spowalniacze. Mini V to zdecydowanie lepszy wybór. A najlepszy to tarcze.

 

Pitolicie Hipolicie, dobrze wyregulowane canti hamują tak jak V-ki. Co prawda regulacja to osobny kawałek tortu :D ale co racja to racja, nie ma jak tarcze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...