Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana napedu


GrubyCento

Rekomendowane odpowiedzi

No to spoko jak masz teraz napęd 9 rzędowy to powinno wszystko śmigać.

 

Oj zobaczyłem te korby i ty masz teraz korbę M410 montowaną na kwadrat a chcesz zmienić na taką montowaną na octalink a nie ze zintegrowaną osią hollowtech II.

 

W takim przypadku musisz wymienić suport na taki do montażu korby na octalink. I wystarczy że dopasujesz długość osi suportu do tej co masz teraz i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No wlasnie tego sie boje ze cos sie zmieniania nie bedzie to pasowac, ze bedzie za daleko albo za blisko, bo jak sprawdzalem to hollowtech jest jednej szerokosci i tylko sa podkladki

 

Aj żle sobie te korby sprawdziłem no spoko to jest tak jak napisałem wczesnej :)

 

Jak kiedyś zmieniałem korbę w GIANT terago z korby na kwadrat na korbę na Hollowtech II i bez problemu tymi podkładkami to dobrze ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za taką kasę to jest spoko. DEORE znajdziesz jakieś 50 60 zł drożej. Ale jak nie chcesz inwestować to Aliovio będzię ok sam fakt zmiany z Octaink na Hollowtech II to jest dobry wybór. Poszperaj na alledro to może znajdziesz cos nowego jeszcze taniej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To jest kwestia naciągniętej linki lub uszkodzonego pancerza (jakieś załamanie lub uszkodzenie końcówki pancerza). Jak nie da się tego wyregulować pokrętłami przy przerzutce i manetce to stawiam na winę linki pancerza (uszkodzone, załamane, pancerze wytarte w środku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Od najwoekszej schodzi ladnie ale do gory jest problem i muszd manetka dwa razy wrzucac

Czy Autor tematu może pisać po polsku? Ewentualnie dodać jakieś tłumaczenie na język polski?

Stosowanie znaków interpunkcyjnych i diakrytycznych naprawdę nie boli. Pisanie z telefonu,tabletu,zegarka czy innego wynalazku nie jest wytłumaczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesujące jest jaką masz przednią przerzutkę niż tylną. Stara korba była 42 - 32 - 22 T a nowa 40x30x22T czyli potrzebujesz przerzutkę o różnicy 10T, a masz 12T.

 

Jakoś pewnie da się  ustawić ale nie będzie śmigać tak, jak powinno.

 

P.S. Przy słabej sprężynie w przerzutce tylnej to są problemy ze zrzuceniem, a nie wrzucaniem biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakładałem synowi nowe przerzutki. Przy nie naciągniętej lince było dokładnie jak opisujesz (piszę o tyle).

 

Zrzuć łańcuch na sam dół (czyli poluzuj linka na maksa). Odkręć linkę i naciągnij szczypcami - prawie na pewno będziesz miał luz (najlepiej jakbyś miał te specjalne szczypce do linki). Przykręć i naciągnij porządnie linkę już baryłką. 

 

Nie ma powodu, żeby to nie działało -z tyłu powinno Ci śmigać. Masz za słabo naciągnietą linkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest objaw za słabo naciągniętej linki - po kliknięciu nie zmienia biegu (przeważnie 4 lub 5) a po ponowny zmienia o 2. 

 

Teraz naciągaj baryłką.

 

P.S.

A ciekawe czy pamiętałeś o popuszczeniu linki na manetce przed naciągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tym polega regulacja, żeby nie za mało ale i nie za dużo naciągnąć.

 

Może też być lekko krzywy hak, dlatego nie śmiga jak powinno. 

 

Coś  musi być nie tak i niekoniecznie o niekompatybilność przerzutki za kasetą musi chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...