Skocz do zawartości

[Wymiana części] po wypadku


Kris97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem wypadek i rower uderzył w bandę samochodową. Koło było wykrzywione. Kupiłem nowe koło przednie, a rower cały czas ściąga na bok. Czy wymiana amortyzatora coś da? Czy jednak muszę liczyć się z wymianą całej ramy? Proszę o pilną odpowiedź, bo sezon już się zaczął, a ja muszę coś zrobić by normalnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być bardzo mocne uderzenie jak rama się skrzywiła. Sprawdź na lakierze czy nie widać jakiegoś rodzaju odkształceń i pęknięć przy mufie sterowej. Jak masz ramę aluminiową to jak uderzyłeś bokiem to nie powinno jej pokrzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Warto dokładnie sprawdzić ramę dla własnego bezpieczeństwa.

Jak ok. to przyczyną może być widelec

.

 

To musiało być bardzo mocne uderzenie jak rama się skrzywiła.

Wcale nie musi być duży strzał. Zależy gdzie poszło uderzenie. Ja skasowałem ramę i widelec przy niedużej prędkości i prostopadłym uderzeniu w przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to też zależy od ramy i jej producenta i konstrukcji, Czy jest mega wylajtowana, cieniowana itd. Wydaje mi się że gdyby rama była skrzywiona to było by to widać na samej ramie jakieś odkształcenia lub pęknięcia na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...