Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Zoom 680DH-Czy to się nada ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,kupiłem około rok temu kross x2 2016 siedzi tam amortyzator o skoku 80mm :/ co mnie na chopkach i zwykłej jazdy [nawet pod krawężnik ] nie zadowala ,pomyslalem ostatnio o wymianie czytałem ,że do tej ramy skok jest maksymalny jaki można wsadzić  to 160mm ,ale szukałem jakiegos fajnego dużego amortyzatora i znalazlem  własnie zoom DH680 popatrzyłem skok 170mm zmierzyłem wszystko okazało się ,że pasuje  tylko ,że koło będzie stało ok.5cm wyżej ,pytałem w serwisie rowerowym oni powiedzieli ,że ta rama jest wytrzymala  szczególnie w okolicach amortyzatora , i teraz zadaje wam pytanie waszym zdaniem mi nic nie urwie ? widzialem kilku  w moim miescie w dwupulką tez w krossie x2 ale tym starszym ,jedzą normalnie   na kole i maja wlasny kanal na yt gdzie pokazują jak skaczą około 40cm chopek .Czy waszym zdaniem ta konfiguracja w moim rowerze niczego mi za bardzo nie zepsuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mówiłeś w tym serwisie ze chcesz amora 160 montować. Jeśli tak i powiedzieli że można to niezłe "fachury".

Ramkę, choćby klasycznego Dragstara, kupisz a za mniej niż 200plnów, chociażby:

https://www.olx.pl/oferta/rama-leader-fox-dragstar-14-CID767-IDjFHtx.html#c98d8e502d

i nie będziesz się bać ze rama strzeli i skończysz w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widzialem kilku  w moim miescie w dwupulką tez w krossie x2 ale tym starszym

 

Dwupółka z drugiej półki w supermarkecie co najwyżej.

 

 

 

że ta rama jest wytrzymala  szczególnie w okolicach amortyzatora

 

Prowadzili testy czy coś takiego?

 

Zmień "fachowców" póki masz wszystkie zęby i żyjesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ramy do XC są tak projektowane żeby były lekkie, nie mają żadnych wzmocnień w okolicy główki ramy, przez co miejsce to, szczególnie narażone przy jeździe ex, jest sporo mniej wytrzymałe. Dodatkowo montując amortyzator ze skokiem o 6cm większym niż zakładany robi się płaski kąt główki, co oznacza większą dźwignię i w razie lądowania po skoku "na dziobaka" (na przednie koło) główka ramy dostaje nieźle po tyłku, a prawdopodobieństwo pęknięcia jest bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie , ale ta rame jest wzmacniana akurat przy głowicy . A żeby wstawic z przodu mniejsze koło ? wiem ,że inaczej to bedzie wyglądało no ale jakgby wstawic mniejsze koło ?

dało by to cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

6 cm? z 80mm na 170mm to jest 90mm. :D

 

No tak, myślałem ze jest standardowe 100mm.

 

 

 

 

z tą to inna sprawa. Ale jak chcesz DH bardziej na poważnie, a nie tylko hopki mniejsze niż 50cm to się zaraz okaże że trzeba zmienić koła, hamulce, kierownicę itd. W całym rozrachunku lepiej sprzedać rto co masz teraz i kupić rower pod ex dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ekstremalne ja chce ten amoprtyzaor do zwykłej jazdy po lasach i po sciazkach mysle ,że nie będę go katował chopkami dopiero jakbym rame wymienil P.S. Koła mam juz z dartmora,napęd slx ,ogolnie wszystko wymienione procz amortyzatora i ramy po prostu bym przezucil to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i nie wiem czy się śmiać czy co...

 

Rama ma głowicę? Gdzie? W którym miejscu to jest? Słyszałem że jest główka ramy ale głowica to nie. 

Jak Cię było stać na grupę SLX i "koła z dartmoora" to dlaczego do takiego "fajnego" roweru pakujesz taki hmm.... widelec teleskopowy, bo z amortyzacją to ma niewiele wspólnego.

Na Instagrama ktoś wrzucił Hexagona z amortyzatorem 160mm czy tam więcej. Właścicielowi polecam wykupić karnet u dentysty, bo jazda na takiej maszynie prędzej czy później skończy się pęknięciem tej nieszczęsnej główki ramy, choćby nie wiem co. Przecież w takim rowerze z automatu, przy dużym amortyzatorze, pójdzie w górę główka ramy, zmieni się kąt oraz zwiększy baza kół. Rama do XC (dużo powiedziane) nie jest do takich obciążeń projektowana, jak słusznie kolega sznib wspominał. Także szanując swoje zdrowie, a może i nawet życie, polecam pozbyć się tej ramy i kupić coś normalnego, chociażby tego Leadera Foxa, do którego link wysłał kolega wyżej. Na pewno będzie bezpieczniej.

 

P.S Jeśli serwis odpowiada, że w miejsce 80mm można włożyć amortyzator o ponad dwa razy większym skoku, to polecam go czym prędzej zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie ekstremalne ja chce ten amoprtyzaor do zwykłej jazdy po lasach i po sciazkach

 

A to do tego potrzebna jest już dwupółka? Ludzie przejeżdżają maratony i pętle XC na sztywniakach a Ty potrzebujesz 160 mm skoku na krawężnik i las? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...