Skocz do zawartości

[opinia] Kross B7 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest prowadzenie pod side swing i górny ciąg. Jak się przyjrzysz to ujrzysz nawet mocowanie direct mount pod PP.

 

A to dlatego że mój rower to wersja przed-produkcyjna, w wersji produkcyjnej owe otwory i mocowanie zostały usunięte.

 

Hmm... W moim 5 dni temu kupionym R7 nie ma co prawda direct mounta, ale otwory pod pancerze z linką do przedniej przerzutki jak najbardziej są. Wystarczy zakupić side swinga na obejmę i można zrobić napęd 2x11/2x10. według uznania. W pierwszej chwili zastanawiałem się właśnie czy w przyszłości tego uczynić ale po kilku wyprawach stwierdzam, że 1x11 jest wystarczające na płaską, centralną Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za post pod postem, ale już niestety nie mogę edytować. Myślę, że ciekawą kwestią i wartą do poruszenia są ewentualne rabaty jakie mozna otrzymać na B7/R7 i B8/R8. Przy zakupie swojego R7 udało mi się wynegocjować rabat w wysokości 700 zł co daje niespełna 17%. Przy zapytaniu o rabat na R8 dostałem odpiwiedź, że 10% to jest max co sklep jest mi w stanie zaoferować. Przy takim obrocie spraw różnica cenowa rośnie już do 1.000 zł i tutaj każdy sam musi osądzić, czy warto ten 1.000 dołożyć do napędu Shimano i Reby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sklepy mają marże mniejszą na 8-ki. Co można tłumaczyć tak: kross chciał zachować marketingową cenę detaliczną brutto 4999 zł. Stąd też pewnie słabe hamulce (przy lepszych cena musiałaby pójść w górę).

 

Po sezonie pewnie będą ciut większe okazje (o ile rowery zostaną w sklepach).

 

A 17% na B7/R7 to w tej części sezonu bardzo dobry deal i dopłacanie 1000zł do modelu wyżej imho mija się z celem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze rozmiaru.

Byłyem w sklepie ale nie mieli b7 a jedynie b5 i b6 w rozmiarze M i L.

Przymierzylem oba i bardziej podeszła mi M-ka. Teraz pytanie czy rama w b7 jest podobnej wielkości o te pomiary sa wiarygodne?

 

EDIT:

 

Właśnie patrzyłem na stronie Krossa i geometria ram jest zupełnie inna.

Tzn. Rozmiar L w b5 i b6 odpowiada rozmiarowi M w b7....ech ci sprzedawcy a mówili że będzie to samo...

Edytowane przez kolunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...