Skocz do zawartości

[przerzutka przód] fd-m760 czy fd-m780 do blatu 44t


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy przerzutka przednia shimano xt fd-m780 top swing obsłuży blat 44t? Czy muszę kupić np. fd-m760? Na stronie producenta wyczytałem, że 780 obsłużyć może blat do 42t, jednak potrzebuję pewności, czy aby na pewno nie będzie w stanie wziąć większego? Czasem to co pisze producent, ma się nijak do rzeczywistości.
 

Ogólnie problem jest taki:
Mam przerzutkę przednią xt down swing m760, jednakże linka, która dochodzi do niej jest pod sporym kątem. Niestety prowadnica linki zamocowana na ramie nie jest ustawiona symetrycznie (pionowo), a ucieka bardziej w stronę lewą - dolny koniec. Przez co linka trze o prowadnicę zużywając ją, a jednocześnie sama się uszkadza. Jak temu ewentualnie zaradzić, da się jakoś w inny sposób niż wymiana samej przerzutki?

 

post-168468-0-27016400-1490170403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z tym mocowaniem w rowerze żony i tylko Top Swing jest tutaj rozwiązaniem. FD-M780 nie podejdzie bo braknie jej pojemności (18T) a twoja korba to zapewne 9s 44/32/22 więc potrzebujesz 22T (M780 będzie miało za krótką klatkę dla młynka 22T). Musisz poszukać Top Swinga pod 9s np. XT FD-M770 , SLX FD-M660 lub Deore FD-M590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...