Skocz do zawartości

[29er do 3000zl] Specialized Rockhopper Comp 29?


dkasperski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stoję przed zakupem mojego pierwszego 29er, na który chciałbym przeznaczyć około 3000zł. Jako, że im-motion we Wrocławiu cieszy się dobrą opinią pojechałem tam i pan zaproponował Specialized Rockhopper Comp 29 w cenie 3399zł, tak, jak na stronie producenta. Wstępnie wymierzyłem się na rozmiar L i chciałbym teraz zapytać Was co sądzicie o tym sprzęcie. Głównie chciałbym uzyskać jak najlepszy stosunek cena/jakość, gdyż na co dzień z rowerami nie mam wiele wspólnego, a chciałbym zacząć regularnie jeżdzić, więc te prawie 3.5tys zł chciałbym wykorzystać jak najlepiej. Moją uwagę zwrócił amortyzator, gdyż wszyscy polecają tu RockShox, natomiast w ww. rowerze jest Suntour XCR-Air i moje pytanie - czy warto w ogóle pakować się w coś innego niż RockShox? Sprzedawca mówił, że jeśli chodzi o Specialized to RockShox znajdziemy w rowerach Spacialized powyżej 7tys zł (?.. wspominał o RockShox Reba). 

 

 

Za wszelkie rady wielkie dzięki. 

 

https://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/rockhopper-comp-29/115498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spec jaki jest - każdy widzi ( lub prawie każdy ).

W tej cenie można kupić nieco lepszy sprzęt - np. u Kross'a ( modele 2016 ) lub u Rometa ( zeszłoroczne i tegoroczne modele ), więc jak ktoś nie ma alergii na te nazwy, to może wejść w posiadanie nieco lepszego sprzętu niż Spec.

Jeśli ceny się nie zmieniły, to rower z Rebą jest do kupienia poniżej 7 k ( proponowano mi Epic Hardtail z 15 % rabatem, czyli poniżej 6 k ), więc sprzedawca nie był z Tobą szczery, albo jeszcze bardziej chciał wywyższyć prestiż marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się sam szukam w podobnej kwocie, do ok 3k, wzrost 183.  Rower do jazdy po lasach, bezdrożach. Znalazłem sobie takie modele:
- SILVERBACK SOLA 4

- ROMET MUSTANG 1.0 29"

-inne propozycje, na ciekawe używki to też jestem otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flite wypada bardzo dobrze, jest równo skonfigurowany. Dobry rower o dość rekreacyjnej geometrii, choć ja startowałem nim również w maratonach które pokonał bez zarzutów.

Od ceny oficjalnej myślę że możesz odjąć te 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze poszukasz w necie to na pewno znajdziesz Unibike Flite za cene okolo 3000zl. Tylko pasuje rower przymierzyc w sklepie stacjonarnym by nie kupowac kota w worku. Ja kupilem ponizej 3000zl. Cube Attention 2017. Mierzylem w sklepie stacjonarnym gdzie dawali znizke 3%. Poszukalem w necie i dali prawie 20% znizki. Szukaj, dzwon, negocjuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...