Skocz do zawartości

[Łańcuch] problem z dobraniem długości


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie wymiany kasety 11-36 na 11-40(sunrace) wraz z łańcuchem od kmc 10.73. Niestety stary sprawdzony sposób z dobraniem długości łańcucha tj. założyć łańcuch na największy blat i największa zebatke z pominięciem przerzutki itd. nie działa. Łańcuch wisi na mlynku i 11 z tyłu. Miał ktoś podobny problem, albo zna inny sposób doboru długości? Korba :22-30-40

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ale 3 lata temu nie było kaset 11-40 i większych więc bez sensu żeby producent przerzutki deklarował większą pojemność. Wiele opini wskazuje że napęd powinien zadziałać, tylko ten problem z długością łańcucha...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(40-11)+(40-22) = 47 = nie będzie działać.

 

I skąd ta desperacja żeby do korby 22-30-40 pchać kasetę 11-40, to jest kaseta do napędu 2x10 lub 1x10.

 

Jak wrzucisz z tyłu 11T + z przodu młynek 22T to nie ma opcji że przerzutka ma na tyle długi wózek że "zapas" łańcucha prawidłowo naciągnie/ułoży, chyba że dasz za krótki łańcuch, ale wtedy nie będziesz mógł używać 40-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele opini wskazuje że napęd powinien zadziałać,

Pokaż mi chociaż jedną.W napędzie 1x10 kaseta większa niż przewidział producent zapewne by zadziałała(sam tak mam w jednym rowerze) Ale w przypadku 3x10 wątpię

Poza tym,pojemność przerzutki,a największa obsługiwana koronka w kasecie ,to dwie różne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to 29er radon slide 8.0 130mm. Wypady głównie smyrk ale i srebrna góra zaliczona. W tym roku planuję również Bielsko i Gardę.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczało. No to czas zacząć poszukiwania korby i... funduszy

Oczywiście nie zabronię

ale ...

1 - Pozbawisz się paru biegów.

2- przełożenia niskie  pozostaną praktycznie te same , pozbędziesz sie wysokich

3. stracisz czas

4. I pieniążki na nowe cześć

 

Chmm. gdzie tu sens.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czysto teoretyczne. Gdyby wywalić największy blat w korbie i wsadzić tam rockringa a pozostałe blaty zmienić na 24-38 to czy taki zestaw by działał poprawnie?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...