Skocz do zawartości

[przejściówka Presta-samochodowy] Czy tylko ja mam problem?


Grzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sumie nei chciałem zaśmiecać tym tematem,ale sprawa mnei irytuje i postanowiłem zaciągnąć języka. Posiadam wyżej wymienioną przejściówkę, kilkanaście dni temu zakupiłem nawet drugą, myśląc, że ze starą coś jest nie tak. Otóż po zakręcenieu czy to jednej,czy to drugiej przejściówki na wentylu, w zasadzie niemożliwym jest napompowanie koła kompresorem. Powietrze ucieka, jakby w najmniejszym stopniu trafiało do wentyla.  Pomogło dopiero stworzenie warstwy z taśmy izolujacej na przejściówce, ale to chyba tak nie powinno być?Przejściówkę normalnie nakręcam,wentyl wcześniej "otwieram".  Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma tą uszczelkę w tym miejscu. Zawór na pewno otwieram.Przynajmniej widzę, że raczej to problem u mnie, bo z Waszych wypowiedzi wynika,że pompujecie na przejściówce bez żadnych dodatków.Będę musiał jeszcze popróbować, albo wrócę do taśmy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej chyba coś z końcówką w pistolecie. Mam przejściówkę tą bez żadnej uszczelki i bez problemu pompuję kompresorem, fakt ze po napompowaniu zanim odepne pistolet powietrze ucieka, widocznie ciśnienie jak wcisnie wentyl to on później nie odbija.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą przejściówkę. Dopiero koło piątku będę mógł coś pokombinować, bo kompresor mam u babci, samemu mieszkając w bloku. Skoro przejśćiówka powinna działać, to pozostaje kwestia wentyla lub końcówki pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się z tym i cały czas to samo..i na jednym kole i na drugim, raczej marna szansa,by obydwa wentyle były zrąbane, tym bardziej,że pompka nożna z wejściem na Prestę pompuje normalnie.Kwestia rozmiaru końcówki pistoletu do pompowania? Widziałem w internecie,że są różne rozmiary,nawet nie wiedziałem.Pistolet to taki klasyk z manometrem, identyczny z popularnym Yato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki adapter, też z oringiem a i tak to nic nie dawało. Skończyło się na kupnie pompki z końcówką presty, więc to nie jest tylko twój problem. Z tego co słyszałem inni ludzie też mają takie problemy, podejrzewam że to po prostu wynik słabej jakości tego adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się z tym i cały czas to samo

 

Cos chyba zle robisz, moze za malo wkrecasz ten adapter albo za plytko wciskasz pistolet od kompresora? Dziwi mnie to, bo tak jak pisalem wczesniej mam ten adapter bez zadnego uszczelnienia, a ostatnio robilem sobie tubelesy i kolo pompowalem w 3 moze 4 sekundy.

Ps. Zakladam, ze kompresor sprawny??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...