Skocz do zawartości

[ Śruby aluminiowe] Ile wytrzymają?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o pomoc, po 3 latach nieobecności w świecie rowerowym wiele moich linków do stron wygasło, wujek google wypluwa nie za wiele. Wiele części wala się po piwnicy i tak mnie natchnęło by złożyć rower na asfalt . Chciałbym wymienić na aluminiowe śruby/kominy w korbie FC-M970, śruby w manetkach SL-M970 i przerzutce RD-M971GS. Gdzie tego szukać?

Najlepiej jak by można je kupić wszystkie w jednym miejscu

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 19.03.2017 o 23:30, Gość napisał:

Hej,

 

Jakie macie doświadczenia z śrubami alu? Zdarzyło Wam się że śruba pękła?

 

Cały czas zastanawiam się nad śrubami aluminiowymi trzymającymi koszyk bidonu oraz prowadnicę łańcucha ( mocowanie obejmy), ale nieco boję się że śruba strzeli.

 

Aktualnie śruby al mam w manetkach, Top Cap'ie oraz zaciskach (  śrubka trzymająca klocki a nie zacisk) 

 

Dodam tylko że używam tych śrub dla celów estetycznych  :thumbsup:

Odpowiadając na twoje pytanie, tak, zdarzyło mi się, że śruba pękła. Ba, zdarzyło mi się nawet, że pękła mi tytanowa sprężyna w tylnej przerzutce srama w połowie pierwszego etapu na MTB Trophy, także uratował mnie patent na kij w przerzutce, a dzień później koledzy w JBG się zlitowali i przerzutkę pożyczyli (dziękuje jeszcze raz).  

Z mojego doświadczenia najlepsze do koszyków bidonów są... śruby do tarcz ;). Jeśli mamy oszczędzać na wadze to po co takie długie śruby jakie normalnie masz przy koszyczkach?

Osobiście do każdego roweru pakuje takie cudo https://mcsport.pl/pl/srubki-aluminiowe-do-tarcz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MCSPORT napisał:

Odpowiadając na twoje pytanie, tak, zdarzyło mi się, że śruba pękła. Ba, zdarzyło mi się nawet, że pękła mi tytanowa sprężyna w tylnej przerzutce srama w połowie pierwszego etapu na MTB Trophy, także uratował mnie patent na kij w przerzutce, a dzień później koledzy w JBG się zlitowali i przerzutkę pożyczyli (dziękuje jeszcze raz).  

Z mojego doświadczenia najlepsze do koszyków bidonów są... śruby do tarcz ;). Jeśli mamy oszczędzać na wadze to po co takie długie śruby jakie normalnie masz przy koszyczkach?

Osobiście do każdego roweru pakuje takie cudo https://mcsport.pl/pl/srubki-aluminiowe-do-tarcz.html

Odpowiadasz jemu? 

Raczysz waćpan żartować   😁

Może gość już w innym wcieleniu i obecnie jest pasjonatem szydełkowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty szpadel? Złota koparka!

Aż musiałem przeczytać pierwotny post. Od 2017, to ja całkiem dosłownie przewaliłem kilkadziesiąt, jak nie kilkaset śrub aluminiowych i tytanowych.

Nawet aktualnie mam całe pudełko + sporo w rowerze, a kolekcja rośnie.

Ja ufam tylko PROBOLT i LBS Precision, ale wiem że niektórzy są zadowoleni z Chińskich wyrobów.

W MTB które sprzedałem, aluminium/ tytanu nie miałem tylko w dwóch miejscach: jarzmo siodełka i śruby regulacyjne przerzutki. W jarzmie był nietypowy rozmiar, którego nie dało się dokupić. W przerzutce miałem nierdzewne odpowiedniki i nie za bardzo było sens zmieniać.

@MCSPORT jeżeli dzielisz się wiedzą, to nie ma nic przeciwko. No ale jak wrzucasz link do własnego sklepu, to ekhm. Intencje są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...