Skocz do zawartości

[rama] Kolejna pęknięta rama...


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczną ramę Cube jak w linku tyle że 19" (de facto jest to 18,5). Wiadomo że to raczej podstawowy model ale generalnie jakość wykonania jest OK. Dobry lakier a spawy to dzieło sztuki :woot:

Tyle że ona też ma lekko luźną podsiodłówkę i trzeba nieco zgwałcić obejmę żeby sztyca nie opadała... To chyba przypadłość większości obecnie produkowanych ram i zarazem główna przyczyna pękania okolic komina :bye2:  Co prawda zrobiłem na niej 21kkm i póki co nic nie pęka. Tyle że ja ważę 75 a nie 120kg ;)

Miałem kiedyś w ręku jakaś niedrogą ramę Focusa (Black Forest bodajże, koła jeszcze 26"). Sprawiała naprawdę pancerne wrażenie (ze 2kilo), sztyca wchodziła z małym oporem a wychodziła lekko porysowana. Czyli tak jak powinno być. Tylko że ciężko kupić ramę tego producenta luzem :/

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy znacie może którąś z marek? Możecie coś polecicie?

Im cięższa tym lepsza ;)

 

 

Ewentualnie znaleźć sztycę o większej średnicy...

 

To może nie być takie proste... Np. Sztyc 31,7 raczej nie produkują. Czasem też zdarza się że rura podsiodłowa nie trzyma takiej samej średnicy na całej swej długości. Np. miałem kiedyś Peaka (pierwsza seria z 2012r.) w którym podsiodłówka miała u wylotu 32mm :w00t: a im niżej tym mniej. Tam gdzie kończyła się sztyca było ok. 31,7. Normalnie tapered :thumbsup:  Jak to zmierzyłem? Upychając podkładkę z blaszki puszki od piwa (0,15mm grubości) i pocieniając ją ku dołu coraz bardziej i bardziej za pomocą papieru ściernego, aż weszła do końca... Ostatecznie zwróciłem tego Peaka. Tak się dzisiaj produkuje ramy :bye2:, koniec offtopu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentnie pęknięcie z powodu sztycy, która zadziałała jak dźwignia. Oczywiście że można to pospawać i sam spaw będzie trzymał, tyle że nie warto bo najwyraźniej ten kawałek rury nie ma wystarczającej sztywności i sztyca znowu go wyłamie. Wymiana na nową taką samą, jeśli Ci to zaproponują w ramach gwarancji, nawet przy dłuższej sztycy skończy się tak samo, chyba ze znajdziesz bardzo sztywną sztycę.  Negocjuj z nimi inną ramę o ile to możliwe.

KJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ram które mogłoby mi się udać zorganizować w rozmiarze 23" to Kross Level B3 oraz KTM Ultra Race. Powiedzcie czy Kross wart uwagi? W ramie KTM martwi mnie węższa sztyca oraz zwężana główka ramy.

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://team29er.pl/t29er/ramy/3083-bitwa-o-szczyt-peak-29-ma-przeciwnika

 

Miałem podobny dylemat i bardzo trudno o nowoczesną ramę w z rozmiarze większym niż 22 cale :(

 

Seryjne rowery większych producentów np. Fuji czy Meria mają duże rozmiary, ale musisz kupić cały rower...

 

Może niemieckie marki coś zaproponują, podobno niemy są wysocy...

 

PS. Peaka sobie odpuść, zdecydowanie za mały.

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...