Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[1800-2200] MTB 29-er

Najlepsza odpowiedź syrobb , 20 marzec 2017 - 18:28

@tekkno

Posprawdzałeś w ogóle co wrzuciłeś? 

Tam jest wszystko.. 27,5, powtórzona Merida, która dla Ciebie była zbyt sportowa?

Jeśli chcesz przedstawić inny punkt widzenia, jakąś alternatywę dla sportowych ram, to wrzuć rowery z inną geometrią a nie mieszasz Autorowi jeszcze bardziej.

@Liianowaty

Tak jak gtb pisał.

Jeśli faktycznie do końca nie wiesz czego chcesz, to przymierz. 

Widzę, że jesteś z Sosnowca. Masz mnóstwo sklepów w okolicy, żeby sprawdzić na czym się dobrze czujesz.

Choć po raz kolejny dodam, że skoro chcesz trochę agresywniej - to wybór między Krossem/Meridą będzie optymalny.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 20 marzec 2017 - 15:42

Gdy rok temu zacząłem się przymierzać do wyboru roweru, rzeczywiście zadawałem sobie takie pytanie. Wspomniałem zresztą o tym na starcie tematu. Faktem jest, że najprawdopodobniej 70% terenu w którym będzie użytkowany rower, będzie podpadał bardziej pod warunki gdzie cross lepiej dawałby sobie radę. Następne 20% gdzie cross i mtb są optymalne, a może 10% to będą typowy ciężki teren. Tylko raz zresztą miałem okazję jeździć w trasie zjazdowej na mtbeku znajomego i naprawdę mi się podobało. Stąd też chce sportowego mtb'ka, głównie dla tej możliwości. Ścigać rzeczywiście się nie będę nigdy, za to dla siebie z chęcią robiłbym trasy, gdzie się prosi ścigają :). Możliwe jednak, że 29-er sportowy to trochę widzi misie - tego nie jestem w stanie obiektywnie ocenić :P.

• 0

Reklama

Reklama

#22 tekkno

tekkno

Świeżak

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 16:02

Chodzi mi o to, że może się okazać, że na sportowym rowerze przez użytkowanie go w 90% tras, za jakiś czas zaczną Cię boleć łapy i plery.

A tam gdzie pojedziesz przez te 10% dla funu, nie będziesz miał takich umiejętności żeby jechać sportowo i wystarczyłby Ci rower rekreacyjny.

Ja nie chcę odwodzić Cię od takiego zakupu, tylko próbuję taki zakup zracjonalizować.

Ludziom się wydaje, że sprzęt załatwia wszystko, a niestety nie załatwia.

Tak w samochodach, nartach i wielu tego typu tematach.

Jeśli rzeczywiście zdecydujesz się na KROSS Level B3, to poszukaj informacji o wielkości ram, bo obecnie ramy KROSS'a są bardzo duże i może się okazać że wyliczona z kalkulatorów i kupiona wysyłkowo, będzie za duża.

Jan Piątkiewicz z DobreRowery.pl w recenzjach KROSS'ów mówił, że typowe rozmiarówki były dla niego za duże i zalecał przymierzać się do rowerów przed zakupem.

• 0

#23 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 16:19

Jak najbardziej rozsądne podejście ;). Nie chce wyjść na lenia, ale mógłbyś mi podlinkować przykład takowego roweru, bo nie do końca wiem jak szukać :).

• 0

#24 tekkno

tekkno

Świeżak

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 16:25

Mój znajomy miał poważny wypadek na fullu, raz źle wymierzył skok, wcale nie na jakiejś trudnej trasie.

Ze słyszenia w moim mieście.

Znaleziono w Czechach nieżywego gościa (żona, dzieci), gdzieś na górskiej trasie rowerowej.

Niestety nie był trenującym zawodnikiem, tylko turystą z ochotą na fun.

Ludzie wiedząc że mają dobry sprzęt sportowy, są skłonni pozwalać sobie na więcej ryzyka.

• 0

#25 gtb

gtb

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3140 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 20 marzec 2017 - 16:26

Nie chce wyjść na lenia, ale mógłbyś mi podlinkować przykład takowego roweru, bo nie do końca wiem jak szukać

Przykładem takiej geometrii jest właśnie Eries , jest to takie turystyczne MTB . Generalnie patrząc na geometrię ramy przy tym samym rozmiarze im jest ona dłuższa tym jest bardziej sportowa (to tak bardzo ogólnikowo bo są jeszcze inne ważne wymiary).

Jeśli nie masz konkretnie sprecyzowanych preferencji co do samej pozycji na rowerze (turystyczna czy sportowa) to doradzanie może się ograniczyć tylko do osprzętu i najlepsza byłaby przymiarka do kilku rowerów aby mieć jakiś obraz.

Użytkownik gtb edytował ten post 20 marzec 2017 - 16:32

• 0

#26 syrobb

syrobb

Pro

• Użytkownik
  • 119 postów
Garaż Rower

Napisano 20 marzec 2017 - 16:41

Jak najbardziej rozsądne podejście ;). Nie chce wyjść na lenia, ale mógłbyś mi podlinkować przykład takowego roweru, bo nie do końca wiem jak szukać :).

To np ten Eries z allegro

Mój znajomy miał poważny wypadek na fullu, raz źle wymierzył skok, wcale nie na jakiejś trudnej trasie.

Ze słyszenia w moim mieście.
Znaleziono w Czechach nieżywego gościa (żona, dzieci), gdzieś na górskiej trasie rowerowej.
Niestety nie był trenującym zawodnikiem, tylko turystą z ochotą na fun.

Ludzie wiedząc że mają dobry sprzęt sportowy, są skłonni pozwalać sobie na więcej ryzyka.

Nie przesadzajmy.
B3 to nie jest rower do skakania, nie jest to rower do ścigania (w takiej konfiguracji). Ma po prostu dość sportową geometrię, która ma pomagać jeździć dynamicznie.
Eries i kross to rowery do takiej samej jazdy, w ten sam teren.
19 cali Krossa ma rame długości 600mm. Autor wątku ma 183 cm. Nie będzie mocno pochylony na Krossie.

Użytkownik syrobb edytował ten post 20 marzec 2017 - 16:42

• 0

Reklama

Reklama

#27 tekkno

tekkno

Świeżak

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 17:08

KROSS HEXAGON B5

Kross hexagon b5 Sport i rekreacja - Ceneo.pl

ROMET RAMBLER

Rowery MTB 2017

TREK MARLIN 5/6

Marlin | Trek Bikes (PL)

Trek marlin 5 Sport i rekreacja - Ceneo.pl

Trek marlin 6 Moda - Ceneo.pl

MERIDA BIG.NINE 100

ROWERY GÓRSKIE - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Merida big nine 100 Sport i rekreacja - Ceneo.pl

CUBE AIM SL 29er

Rower Cube Aim Sl Czarny 2016 - Rowery - Ceny i opinie na Ceneo.pl

MONGOOSE TYAX

Mongoose | Tyax Comp 29

Rower Mongoose Tyax Comp 29 2014 - Rowery - Ceny i opinie na Ceneo.pl

AUTHOR

http://www.ceneo.pl/...THOR IMPULSE 29

AUTHOR SOLUTION 29 Sport i rekreacja - Ceneo.pl

GHOST TACANA

GHOST TACANA 29 Sport i rekreacja - Ceneo.pl

• 0

#28 syrobb

syrobb

Pro

• Użytkownik
  • 119 postów
Garaż Rower

Napisano 20 marzec 2017 - 18:28   Najlepsza odpowiedź

@tekkno

Posprawdzałeś w ogóle co wrzuciłeś? 

Tam jest wszystko.. 27,5, powtórzona Merida, która dla Ciebie była zbyt sportowa?

Jeśli chcesz przedstawić inny punkt widzenia, jakąś alternatywę dla sportowych ram, to wrzuć rowery z inną geometrią a nie mieszasz Autorowi jeszcze bardziej.

@Liianowaty

Tak jak gtb pisał.

Jeśli faktycznie do końca nie wiesz czego chcesz, to przymierz. 

Widzę, że jesteś z Sosnowca. Masz mnóstwo sklepów w okolicy, żeby sprawdzić na czym się dobrze czujesz.

Choć po raz kolejny dodam, że skoro chcesz trochę agresywniej - to wybór między Krossem/Meridą będzie optymalny.

Użytkownik syrobb edytował ten post 20 marzec 2017 - 18:34

• 0

#29 tekkno

tekkno

Świeżak

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 00:23

@syrobb

Posprawdzałem oprócz Meridy.

@Liianowaty

Merida wydaje się OK.

Przytaczam opinię, że Krossa trzeba przymierzyć, bo może pasować o jeden rozmiar mniejszy.

Rowery o których ja pisałem można kupić o 500 zł taniej, ale z podstawowym osprzętem turystycznym.

W każdym przypadku rozwój wiąże się z wymianami.

Do rozważenia, czy wymieniać od tańszej podstawy, czy od nieco droższej.

Najlepiej kupować od razu lepsze, ale to nie wchodzi, jak czytamy, teraz w grę.

I nie każdy potrzebuje lepszego.

Np. ja nie i mi wystarczy grupa Tourney.

• 0

#30 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 20:37

Skorzystałem z Waszych rad i przymierzyłem rowery w Katowicach. Decyzja ostatecznie pada na Krossika. Dziękuję wszystkim za pomoc :)!

• 0

#31 syrobb

syrobb

Pro

• Użytkownik
  • 119 postów
Garaż Rower

Napisano 22 marzec 2017 - 11:36

Skorzystałem z Waszych rad i przymierzyłem rowery w Katowicach. Decyzja ostatecznie pada na Krossika. Dziękuję wszystkim za pomoc !

Super, graty i obyś był zadowolony!

kupiłeś w sklepie stacjonarnym? 

• 0

#32 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 11:38

Niee, w sklepie, który mi podesłałeś. W stacjonarny był za bodaj  2 299 zł :). Teraz ciekaw jestem tylko w jakiej formie jest przesyłka i czy dam radę skręcić :).

• 0

Reklama

Reklama

#33 syrobb

syrobb

Pro

• Użytkownik
  • 119 postów
Garaż Rower

Napisano 22 marzec 2017 - 12:25

Dasz radę :)

rower przyjdzie w kartonie. Twoje jedyne zadania to:

przykręcenie przedniego koła, pedałów, sztycy z siodłem do ramy i kierownicy do mostka.

Jak przetestujesz w terenie daj znać czy jesteś zadowolony.

• 0

#34 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 12:41

Testy pewno dopiero w poniedziałek bo w weekend praca, ale na pewno się odezwę!

• 0

#35 Charls

Charls

Amator

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 25 marzec 2017 - 16:43

Testy pewno dopiero w poniedziałek bo w weekend praca, ale na pewno się odezwę!

Ktorego kupiles bo nie moge sie polapać?
  • 0

Reklama

Reklama

#36 Liianowaty

Liianowaty

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 18:38

Krossa b3 ;). Dzisiaj wstępne testy były na rekreacyjnej trasie 30km i  naprawdę było przyjemnie. Jedno co, to muszę coś pogrzebać przy przednim hamulcu bo czasem był dźwiek tarcia o tarcze hamulcową i dokalibrować przednią przerzutke bo czasem miała skłonność do stukania. Mój entuzjazm co prawda został brutalnie ostudzony jak przesiadłem się na chwilę na rower znajomego - Cannondale Scalpel 29 4, no ale to troszkę inny przedział cenowy :P....

Użytkownik Liianowaty edytował ten post 27 marzec 2017 - 18:39

• 0