Skocz do zawartości

[1800-2200] MTB 29-er


Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej rozsądne podejście ;). Nie chce wyjść na lenia, ale mógłbyś mi podlinkować przykład takowego roweru, bo nie do końca wiem jak szukać :).

To np ten Eries z allegro

Mój znajomy miał poważny wypadek na fullu, raz źle wymierzył skok, wcale nie na jakiejś trudnej trasie.

 

Ze słyszenia w moim mieście.

Znaleziono w Czechach nieżywego gościa (żona, dzieci), gdzieś na górskiej trasie rowerowej.

Niestety nie był trenującym zawodnikiem, tylko turystą z ochotą na fun.

Ludzie wiedząc że mają dobry sprzęt sportowy, są skłonni pozwalać sobie na więcej ryzyka.

Nie przesadzajmy.

B3 to nie jest rower do skakania, nie jest to rower do ścigania (w takiej konfiguracji). Ma po prostu dość sportową geometrię, która ma pomagać jeździć dynamicznie.

Eries i kross to rowery do takiej samej jazdy, w ten sam teren.

19 cali Krossa ma rame długości 600mm. Autor wątku ma 183 cm. Nie będzie mocno pochylony na Krossie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tekkno

 

Posprawdzałeś w ogóle co wrzuciłeś? 

Tam jest wszystko.. 27,5, powtórzona Merida, która dla Ciebie była zbyt sportowa?

 

Jeśli chcesz przedstawić inny punkt widzenia, jakąś alternatywę dla sportowych ram, to wrzuć rowery z inną geometrią a nie mieszasz Autorowi jeszcze bardziej.

 

 

@Liianowaty

Tak jak gtb pisał.

Jeśli faktycznie do końca nie wiesz czego chcesz, to przymierz. 

Widzę, że jesteś z Sosnowca. Masz mnóstwo sklepów w okolicy, żeby sprawdzić na czym się dobrze czujesz.

Choć po raz kolejny dodam, że skoro chcesz trochę agresywniej - to wybór między Krossem/Meridą będzie optymalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrobb

Posprawdzałem oprócz Meridy.

 

@Liianowaty

Merida wydaje się OK.

Przytaczam opinię, że Krossa trzeba przymierzyć, bo może pasować o jeden rozmiar mniejszy.

 

Rowery o których ja pisałem można kupić o 500 zł taniej, ale z podstawowym osprzętem turystycznym.

W każdym przypadku rozwój wiąże się z wymianami.

Do rozważenia, czy wymieniać od tańszej podstawy, czy od nieco droższej.

 

Najlepiej kupować od razu lepsze, ale to nie wchodzi, jak czytamy, teraz w grę.

I nie każdy potrzebuje lepszego.

Np. ja nie i mi wystarczy grupa Tourney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossa b3 ;). Dzisiaj wstępne testy były na rekreacyjnej trasie 30km i  naprawdę było przyjemnie. Jedno co, to muszę coś pogrzebać przy przednim hamulcu bo czasem był dźwiek tarcia o tarcze hamulcową i dokalibrować przednią przerzutke bo czasem miała skłonność do stukania. Mój entuzjazm co prawda został brutalnie ostudzony jak przesiadłem się na chwilę na rower znajomego - Cannondale Scalpel 29 4, no ale to troszkę inny przedział cenowy :P....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...