Skocz do zawartości

[29er do 2500zł] Trek x-caliber 7 czy Merida Big Nine 300 Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakup 29era w okolicznym sklepie wiadomo wsparcie lokalnych przedsiębiorców możliwość przymiarki i serwis na wyciągnięcie ręki.

Proszę o pomoc w wyborze między dwoma modelami:

- Trek X-caliber 7 z 2015r  http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-X-CALIBER-7-29-2015/2192

- Merida Big Nine 300 z 2016r  http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-300-2016/3248

 

Trek kusi dożywotnią gwarancją na ramę a Merida dużo lepszym osprzętem który z biegiem czasu czy w treku czy meridzie będę wymieniał, a rama pozostanie. Obawiam się tylko jakości ram Meridy gdyż nigdy nie miałem z nimi styczności a gwarancja tylko na dwa lata.

 

Proszę o podpowiedz jak Wy podeszlibyście do tego tematu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zapomnij o Treku w tej konfiguracji, bo Merida ma nowocześniejszą ramę do której będziesz miał np. większy wybór amortyzatorów jak zechcesz zmienić w przyszłości.

Poza tym Merida ma już podstawowego powietrzniaka, a Trek tylko sprężynowca.

Wszystko poza gwarancją przemawia na korzyść Meridy, więc to ona według mnie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie prezentuje się ten X-caliber 8 jednak cena mocno wykracza poza mój budżet, a szkoda.

Markę kross skreśliłem z listy gdyż sporo słyszałem i czytałem na temat chorego podejścia do reklamacji i klienta.

Ostatnio będąc w sklepie rowerowym poznałem gościa który przyprowadził treka superfly na regulację przed sezonem, i opowiadał o poprzednim modelu jaki posiadał czyli trek marlin. Po trzech latach dość ostrego użytkowania roweru, rama strzeliła w okolicy rury podsiodłowej i sztycy. Mówił że nie oszczędzał roweru w terenie facet też nie był filigranowy jakieś 2 metry wzrostu i atletyczna budowa ciała, ale reklamacja uznana bez żadnego problemu.

Takie podejście Treka coraz bardziej przekonuje mnie do zakupu x-calibra 7 tym bardziej że nie mam informacji na temat jakości ram Meridy jak i podejścia do ewentualnych reklamacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol napisał: "To ja może zacytuję siebie samego z innego wątku:"

 

TREK

- Pękła mi rama.
- Gdzie mamy wysłać nową?

KONA
- Pękła mi ...
- Tak wiemy, już wysłaliśmy do sklepu nową na podmiankę.

DECATHLON
- Pękła mi rama.
- Proszę przynieść rower do najbliższego sklepu. Wymienimy jak będziemy umieli.

KTM
- Pękła mi rama, ale rower jest już po gwarancji.
- To nie powinno się wydarzyć. Ramę wymienimy na nową, ale będzie to nowszy model bo ten jest już nieprodukowany. Przepraszamy za kłopot.

SPECIALIZED
- Czy już pękła Panu rama w S-Works, bo możemy wymienić?

GIANT
- Pękła mi rama.
- A ile pan waży, bo jak więcej niż w gwarancji pisze, to mogą być problemy.

TESCO
- Pękła mi rama.
- Pan pójdzie na salę i popatrzy w kartonach z rowerami czy został jeszcze jakiś z całą ramą.

ALLEGRO / OLX
- Ale ta rama jest pęknięta!
- [Abonent czasowo niedostępny]

KROSS
- Pękła mi rama.
- A czy ma Pan jeszcze gwarancję? Ile Pan waży? Nie wymieniał Pan czasem czegoś, typu gripy na przykład. A tak wogóle to pewnie rower był źle użytkowany. Przegląd po miesiącu był w autoryzowanym serwisie? Wymiana może i cztery miesiące potrwać, wie Pan? Ramy MTB w tym rozmiarze się skończyły, ale możemy dać od roweru miejskiego od ręki. Nie w sumie nie możemy, bo też się skończyły. Za drobną dopłatą możemy wymienić na niższy model od ręki, ale za przekładkę części Pan płaci. Nie wiem w sumie, muszę sie skonsultować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...