Skocz do zawartości

[opona] WTB Wolverine 2.2 (650B) - zadrapanie czy uszkodzenie?


Brombosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to mój pierwszy post na forum. Zarejestrowałem się z myślą zostania na dłużej bo wydaje mi się, że problem, który zauważyłem dzisiaj na moim nowym rowerze, nie będzie ostatnim :P Ledwo tydzień jeżdżę u tu na nowej oponie takie coś:

 

2017_03_15_15_46_08.jpg

 

Pytanie do bardziej doświadczonych w tych sprawach: Jeździć z tym czy szukać nowej opony? Nie chciałbym, żeby rower mi odmówił posłuszeństwa jak będę 40 km od domu, a sam nie jestem w stanie stwierdzić czy to tylko rysa czy poważniejsze uszkodzenie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło właśnie pod sam bieżnik. Do tego jak popatrzę na to z góry to widzę lekkie zgrubienie, którego nie zauważyłem wcześniej. Zrobię jak mówisz, klej + kilka krótkich wypadów aby ocenić czy się pogarsza. Tylko jaki ten klej? Mam cyjanoakrylowy Loctite 401. Buta tym skleiłem, ale czy gumę tak chwyci to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego jak popatrzę na to z góry to widzę lekkie zgrubienie,

Daj jakieś zdjęcie bo jak bieżnik też puszcza to może nie być wesoło. Ja myślałem coś w stylu butaprenu , ale nie wiem jak się zachowa przy oponach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj jakieś zdjęcie bo jak bieżnik też puszcza to może nie być wesoło.

 

2017_03_15_18_09_13.jpg

 

Tego zgrubienia nie mam jak sfotografować przy tym świetle. Jak kręcę kołem to go nie widać, ale jak oprę na nim rower to jest jakby mała różnica. Najwyżej kupię nową oponę i wymienię jak ta się skończy. Tylko najgorsze jest to, że nie ma pewności kiedy to się stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po czymś przeciagnales tą opona że tak się stało czy samo tak wylazlo ?
 

 

Szczerze to nie wiem jak to się stało. Jeżeli to nie był żaden odskakujący kamień to musiała być wadliwa. Zamówiłem taką samą i mam nadzieję, że się to nie powtórzy. A tymczasem za daleko od domu odjeżdżać nie mogę. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...