Skocz do zawartości

[czapka] Co dla łysego


ziaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za jakiś czas słońce na dobre zacznie świecić i nawet przez kask porządne słońce może przypalić głowę.

 

Może niektórzy łysi mają coś do polecenia co można byłoby zakładać pod kask w lecie? Interesowałoby mnie coś przewiewnego i nie grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co ja. Jak tylko słoneczko dokazuje to mam łepetynę w paski. :P
Ja używam chusty lub kremu UV. Krem niestety się nie sprawdza. Jak się spocisz i kropelka potu trafi do oka to strasznie piecze. Testowałem różne kremy i każdy to samo.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W zimne słońce jeżdżę w bufie związanym pośrodku nitką i przerobionym na czapkę.

W cieplejsze słońce mam trójkątną chustę jedwabną (nie snobuję, taka była na szmatach ;) ) wiązaną "na pirata."

Na bardzo ciepłe słońce zapuszczam jednak włosa, bo inaczej się przegrzewam.

Typowe czapki/bandany pod kask rowerowy dla mnie za ciepłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundil no to jakie rozwiązanie stosujesz? 

 

Krem jak najbardziej odpada. Przyznam,że nie brałem pod uwagę.

Najczęściej chustę tzw bandene lub czapeczkę kolaską. Jak i w tym i w tym jest troszkę ciepło.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi facecik do kina, siada w ostatnim rzędzie gdy tymczasem film już się rozpoczął.

Ale zaczyna wcale nie ściszonym głosem witać się z sąsiadami:
- dzień dobry, dzień dobry ....
Zaczepia po kolei wszystkich sąsiadów, tych bliższych i dalszych gdy dostrzegł w pierwszym rzędzie łysego:
- Cześć łysy !!! – drze się na całe kino
Łysy odwraca się i odpowiada:
- Wcale nie jestem łysy....
- To nic ale mówię cześć
- No cześć – odpowiada łysy mając nadzieję że gość się odczepi ..
- Pozdrów też swoją dziewczynę 
- To nie jest moja dziewczyna !
- To nic, ale możesz ją pozdrowić...
Po czym nastała chwila błogiego spokoju.... ale facecik zaczyna grzebać po kieszeniach i wyciąga słone paluszki, zabiera się do konsumpcji, ale przypomniało mu się że nie jest sam. Częstuje więc sąsiadów bliższych i dalszych wstaje z krzesła i ..:
- Łysy, chcesz paluszka !?
- Wcale nie jestem łysy ...
- To nic, ale może chcesz paluszka...?
- Nie, nie chcę paluszka....
- A może twoja dziewczyna chce paluszka...?
- To nie jest moja dziewczyna ...!
- To nic ale może chce paluszka...?
- Nie ona też nie chce paluszka..!
Siada więc na miejsce, szeleści, pogryza.... aż paluszki mu się skończyły... i znów zaczyna grzebać po kieszeniach, wyjmuje wreszcie torebkę i od nowa częstuje sąsiadów bliższych i dalszych wstaje z miejsca i się drze :
- Łysy, łysy .. chcesz cukierka !?
A całe kino chórem ......
- Łysy weź cukierka....

 

a tak na serio to 

 

TDF105_LI0.JPG

 

schermata-2015-03-09-alle-10-52-23-defau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie jestem łysy a mam nawet zbyt bujną czuprynę to w upały jeżdżę w bandamie ponieważ rewelacyjnie zbiera pot z czoła i nie leje się na oczy. Wbrew pozorom wcale nie jest w niej o wiele cieplej niż bez ale zalety przysłaniają wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze mnie zastanawiało czy takie pytania to się zadaje z nudów czy w wyniku kompletnej życiowej niezaradności...

 

Nie, bo taki problem oczywiście każdy potrafi sobie rozwiązać, ale pytając możesz dowiedzieć się o patentach innych czy też jakichś fajnych rozwiązaniach które dopiero pojawiają się na rynku i może ktoś już je przetestował. 

U mnie włosów brak, pod kask na lato idzie zawsze buff (nie firmowy, bo szkoda kasy, a jakiś zwykły za 10-15 zł z kosza w jakimś outlecie). Zakładam tak jak opaskę, górę kładę na płask i przyciskam kaskiem (bez bawienia się w jakieś konstrukcje "czapkopodobne"). Kiedy jest naprawdę ciepło, robię tylko opaskę, góra otwarta, żeby był przewiew.  Słoneczko nie przypala - w tym czasie człowiek i tak jest w miarę opalony, a kask jednak też ocienia skórę, jakoś nie miałem z tym problemow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...