Skocz do zawartości

[siodło] Wybór siodła Selle Italia


Looser

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj ludziska,

Naszło mnie na wymianę siodła, a raczej obecne siodło mnie do tego zmusiło... Po mierzeniu wyskoczyło mi, coś tam coś tam, nikogo to nie obchodzi, ale mam parę pytań:
1. Czy pręty zastosowane do siodełka wpływają znacząco na właściwości użytkowe (poza oczywistą różnicą w wadze i cenie)? Zastanawiam się czy brać tańsze siodła na manganie/magnezie czy może dopłacić trochę, ale mieć tytan...

2. Czy ten rozmiar zmierzony z pomocą tego idmatch można już przyjąć za dobry z 95% prawdopodobieństwem czy to takie fifty/fifty, spasuje lub nie spasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na gel flow man z siodełka noname, i jakoś róźnicy dużej nie zauważyłem.  Minimalnie lepsza amortyzacja ale czy to kwestia prętów czy reszty, nie da się okreslić.  Pasowane według kodów L2, w praktyce  mogłoby byc węższe. Skóra zaczeła się wycierać  z wierzchu po 200km, reklamacja odrzucona. Osobiście  spodziewałbym się czegoś wiecej od siodełka za 350pln ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Noszę się z zamiarem kupna siodła z "mega dziurą" (nie jeździłem półtora roku przez ciągnące się zapalenie prostaty - problem nie będący skutkiem jazdy rowerem). Najchętniej kupiłbym Selle Italia Max SLR Gel Flow (ze względu na cenę - 430 złociszy), ale mam jakieś 8 - 9cm rozstawu kości kulszowych, a to siodło jest niby dla rowerzystów z większym rozstawem (rozmiar L). Teoretycznie powinienem kupić  SLR Super Flow S3, ale tu już cena powyżej siedmiu stówek... Czy te 1,5cm różnicy szerokości pomiędzy oboma siodłami ma aż takie znaczenie? Jeździłem kiedyś na siodle krossa o takiej szerokości i jakoś nie czułem problemu. 

Byłbym wdzięczny za opinie.

Inne aspekty siodeł nie mają dla mnie specjalnego znaczenia, nie jestem wymagający, zawsze lubiłem "sportowe" i dobrze mi się na nich siedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście kupiłem zalecane mi L2 i pomimo, że wybrałem deskę bez żelu jestem zadowolony, wygodnie się jeździ (tylko dzięki wkładce w spodenkach :D)
pierwsze jazdy trzeba się przyzwyczaić do nowego siodełka, standard, ale nie ma póki co takich niedogodności jak przy poprzednim siodełku, a było ono mniej więcej odpowiednikiem S1, więc powiedziałbym, że rozmiar w tym wypadku ma znaczenie, może ci większe siodło przeszkadzać w pedałowaniu, ocierać czy coś...

ale najlepiej będzie jak sam przetestujesz, są dostępne testowe siodła selle italia za kaucją w niektórych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Skóra zaczeła się wycierać  z wierzchu po 200km, reklamacja odrzucona.
to jest naturalne starzenie skóry.  Lekko wytarty lakier można zawsze uzupełnić środkami do skóry. Siodła ze skóry są o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu i długowieczne. Trza o nie nieco zadbać a będą służyć długo (czasem natłuścić). Mój skórzany Flyte Gel Flow ma chyba z 12 lat i trzyma się jeszcze. Ale zmienię chyba na Gel Man Flow..... bo jest bardziej wygodne.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest naturalne starzenie skóry. Lekko wytarty lakier można zawsze uzupełnić środkami do skóry.
  Starzenie starzeniem , ale po siodle za prawie 400zł, oczekiwałbym czegoś więcej.  Chociarz fakt po kolejnych 8000km, stały się mniej widoczne bo zabarwił je brud z potem,  a tyłek wyślizgał na połysk :P.  Dla odmiany skórzane białe selle italia zakupione wraz z 10 letnią szosą było tylko odrobinę bardzije wytarte i odrobinę poszarzałe.  I jeszcze uwaga co do srebrnych punkcików, na wierzchu. Przy mtb błyskawicznie wypełniają się mieszanką potu i brudu, a przez otwór ulżeniowy wali błotem z tylnego koła :I.

Jakbyś jednak zdecydował się na to siodełko, nie kupuj u Formickiego...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Max SLR Gel Flow - kupiłem, pojeździłem i powiem wam że jeżeli ktoś szuka siodła które minimalizuje ucisk na prostatę to jest to rewelacja! Ta mega-dziura robi jednak świetną robotę. Bałem się że to niewiele da bo może krawędzie będą się wrzynać w mięcho... nic z tych rzeczy. Jak ktoś ma problemy z uciskiem na krocze - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten rozmiar zmierzony z pomocą tego idmatch można już przyjąć za dobry z 95% prawdopodobieństwem czy to takie fifty/fifty, spasuje lub nie spasuje?

 

95% na pewno nie. Ja sobie mierzyłem i żadne z kilku rekomendowanych siodełek Selle Italia mi nie pasuje. Brałem z wielkimi dziurami i i tak drętwiałem.

W końcu przymierzyłem bontrager montrose comp 128mm https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/cz%C4%99%C5%9Bci-rowerowe/komponenty-rowerowe/siode%C5%82ka-rowerowe/siode%C5%82ko-bontrager-montrose-comp/p/14010/

i uuuuulga.  Jeżdżę po kilkadziesiąt km bez pampersów i jest super !

Selle albo były za szerokie, albo podcinały mnie z tyłu w mięśnie pod pośladkami albo przednia część wygięta do góry i drętwiałem - no tragedia.

 

Zresztą pytanie jest retoryczne - do siodełka trzeba się przymierzyć !!! I to nie 5 minut. Choć ja po sekundzie wiedziałem, że to jest to.

Trek (Bontrager) pozwala wymieniać produkt z którego się nie jest zadowolony po miesiącu. 

 

 

 

Zastanawiam się czy brać tańsze siodła na manganie/magnezie czy może dopłacić trochę, ale mieć tytan...
 

 

Bierz to, na którym po dłuższej jeździe będziesz się świetnie czuł. Siodło to niestety nie grupa napędu by można było pisać elaboraty. Te wyższe modele mają też inną geometrię, inne materiały siodełka, inną grubość, twardość - na oko się nie dobierze. 

A prostatę mamy jedną !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...