Skocz do zawartości

[2000-2500 zł] 29er z ramą pod przyszłą rozbudowę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ze względu że mój stary Unibike Flite zniknął w magiczny sposób z piwnicy, muszę zakupić nowe 2 kółka które tym razem będą w mieszkaniu. Pojeździłem trekiem x-caliber 9 znajomego i wybór padł na duże koło. Problem tkwi w tym że maksymalnie mogę wydać 2500 zł. Prosiłbym o pomoc w wyborze marki i modelu, gdyż najbardziej zależy mi na sercu czyli ramie, a moja wiedza w tym aspekcie nie jest zbyt wielka. Każda marka wchodzi w grę gdyż blisko mam Poznań Ostrów Wlkp. Kalisz wiec nie będzie problemu ze znalezieniem sklepu rowerowego posiadającego daną markę.

Czy w tej kwocie da się kupić rower z ramą nadającą się pod dalszą rozbudowę?

Obecnie jeźdżiłem sam po okolicznych lasach Żerkowskich gdzie odbywały się mistrzostwa polski MTB, jednak coraz bardziej myślę o amatorskich maratonach, dlatego chciałbym sukcesywnie wyposażać ramę w lepszy osprzęt.

Mam 171cm wzrostu, długość nogi 78cm.

Myślałem żeby z pomocą znajomego złożyć coś na ramie Accent Peak 29 jednak za żadne skarby nie zmieszczę się w budżecie, dlatego też prośbę o pomoc kieruję do Was. 

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli budżet jest ograniczony, to nie ma co myśleć o składaniu (chyba, że z używanych części) bo kupno gotowca zawsze wyjdzie taniej. 

Generalnie, jeśli chcesz ramę pod przyszłą rozbudowę, to szukaj czegoś z taperowaną główką, ewentualnie pod sztywna oś, chociaż nie wiem czy w tym przedziale cenowym to jest realne (poszukaj).

 

Oczywiście dobrze, gdyby geometria Ci odpowiadała ;) więc może od tego należałoby zacząć.

 

Co do marki, to jest kilka wyjść. Albo pójdziesz w "wielkich tego świata" czyli np. trek, spec, giant, gdzie oczywiście dopłacasz % za markę, za to masz profesjonalną (czyt. zachodnią) obsługę serwisową, albo postawisz na tańszych producentów, np z lokalnego rynku typu Romet, Kross albo jeszcze taniej, Silverback. Tutaj z rozpatrywaniem ewentualnej gwarancji już nie będzie tak różowo, za to w tej samej cenie dostaniesz rower z lepszym osprzętem.

 

Wybór należy do Ciebie, a na pewno ktoś jeszcze dorzuci trzy grosze.

 

Rozumiem okoliczności, ale generalnie wiosna to słaby czas na kupno roweru po taniości ;) Szukaj zeszłorocznych modeli, może w sklepach jeszcze coś zostało - łatwiej o rabaty   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się znaleźć Rometa Mustanga 1 29" w cenie 2600 zł to bierz bez większego zastanowienia. Ewentualnie Silverback Spectra. Inaczej budżet nie pozwala w zasadzie na nic ciekawego, chyba żeby składać coś na używanych częściach, mieć do tego pojęcie i zacięcie i dużo czasu. Albo po prostu kupić używany rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiliście o taperowanej główce ramy znalazłem dwa modele meridy

 

http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-300-2016/3248

 

http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-100-2016/2928

 

Co sądzicie o tej marce i podanych konkretnych modelach?

Jak wygląda gwarancja bo na stronie Meridy nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...