Skocz do zawartości

[Hamulce][Bagażnik] Lepsze z druciarstw w moim sprzęcie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

rower ogólnie podoba mi się, chociaż jest w nim dużo druciarstwa. W zasadzie jak bym robił nowy sprzęt to podobną kompozycję. Miała to być tania konstrukcja do miasta, wyszedł za bardzo zwracający uwagę, ale cóż nie narzekam.

 

post-157357-0-67395600-1489256381_thumb.jpg

post-157357-0-49926300-1489257408_thumb.jpg

 

Na pewno patent z klamkami hamulcowymi chciałbym przenieść. O ile nie pojawią się jakieś inne rozwiązania w rozsądnej cenie. 

To jest zestaw z klamkami interupter, na dole szosowe zaciski tektro lyra. Problemem z zestawem niezmodyfikowanym to albo podzwanianie tarczy albo słaba siła hamowania. Klamki normalne zostały wyszlifowane tak, że trochę dalej wychylają się od kierownicy, więc klocki mogą być dalej od tarczy. Interupter mają doczepiony element z czegoś aluminiowego, który powoduje, że linka przechodzi blisko kierownicy w szczelinie i opiera się o śrubę i zwiększa to uciąg linki. Przydało by się to zrobić ze stali bo widzę, że ten element za bardzo pracuje jak na alu, ale ogólnie jest spoko. Dźwignia jest bardzo mała wiec to darmowa siłka dla przedramion. 

 

post-157357-0-69109100-1489256398_thumb.jpg

Acentrycznie zamontowany bagażnik ze względu na tarcze. Z prawej strony skorzystałem z otworu który był w ramie nie wiem po co ale nie na  bagażnik, z lewej strony jest na jednej śrubie z zaciskiem tarczowego. W związku z przesunięciem środka bagażnika była szansa na ocieranie plecaka o koło, dlatego zrobiłem "siatkę" z trytytek. Reszta w nast poście, bo nie mieszczą się zdjęcia. 


Wszystko przewożę w plecaku, który ma na stałe zamontowany haczyk. Trytytki przy ramie na odpowiedniej wysokości. Najwięcej przewiozłem w ten sposób koc, bluze, wino, czteropak, sok, koszulke, kurtke, itp, aż bagażnik się wyginał. 

 

Sory za jakoś zdjęć, ale na szybko lepszych się nie zrobi.

post-157357-0-81948900-1489256716_thumb.jpg

post-157357-0-75155100-1489259405_thumb.jpg

post-157357-0-51373900-1489259424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...