Skocz do zawartości

[szosowy] Triban 100, Triban 500 czy Romet Huragan 1.0 ?


damianprz

Rekomendowane odpowiedzi

ok to super ze jest rowerem szosowym ale czy tez nada sie na amatorskie wyścigi kolarskie tzw zawody kolarskie? Bardzo prosze o odpowiedz 


ok to super ze jest rowerem szosowym ale czy tez nada sie na amatorskie wyścigi kolarskie tzw zawody kolarskie? Bardzo prosze o odpowiedz 

post-202731-0-02600600-1491316923_thumb.jpg

post-202731-0-80359600-1491316955_thumb.jpg

post-202731-0-96131500-1491317508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Przymierzam się do kupna tego Tribana 100. Z rozmiarowki podanej w odp na pytania na stronie decathlonu wynika ze jestem na granicy rozmiarów M i L czyli 182cm. Co byście mi doradzili w kwestii wyboru rozmiaru? Nie mam za bardzo gdzie sprawdzić tego na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupuję pierwszą szosówkę i roważam:

 

- Triban 500 - jedyna dostępna XLka - trochę martwi mnie tylko microshift

- Huragan - rozważałem mocno bo Clarisy, ale brak karbonowego widelca - podobno to ważne

- Merida Scultura 100 - mogę się szarpnąć, dodać 700 zł i kupić porządniejszy rower... 

 

pytanie tylko czy warto na pierwszą szosówkę szaleć i po prostu pójść z Tribanem 500. Jak mi się spodoba jeżdżenie to za 1-2 lata zainwestować w coś lepszego. 

Jak to widzicie? Gdyby były 520tki to bym się nie zastanawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inny budżet.. Na pierwszą po latach szosę kupiłem Tribana 540. Dwa tygodnie później dokupiłem Docurę Faro UL Ultegra. Obecnie szykuję renowację Rossina Strada Advance Carbon Alux dla żony i będzie to dopiero wydatek. Generalnie, apetyt szybko rośnie w miarę jedzenia..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podlancze sie pod ten watek, bo mam problem z tribanem 100. Otoz rower sie swietnie prowadzi u mnie do biegu 5. Wszystko chodzi sprawnie i plynnie. Na 6-tym kiedy wzmaga sie sila nacisku na pedaly wyraznie czuje wibracje na stopach, jakby tarcia sie kulek od lozysk, albo slizgajacego sie gwintu. Na 7 ostatnim, kiedy nacisk jest najsilniejszy, wystepuje to juz praktycznie notorycznie, co jest dla mnie mocno irytujace. Normalnie jakby jakies zelastwo wsadzic w zwir, i obkrecac. Naciskajac mocniej na pedaly na tych najwyzszych biegach (6 i 7) takie mam wlasnie odczucie na stopach, ktore zbieraja te wibracje, tylko co je moze powodowac? Akustycznie cichutko, nic nie strzela, nic nie slychac. Na poczatku myslalam, ze to ichnie platformowe pedaly, ale przelozylam inne pedaly, i efekt byl identyczny, wiec pedaly odhaczylam. Rower nowiutki, i problem od razu od pierwszej jazdy. Ktos moze ma  jakis pomysl? Bylabym bardzo zobowiazana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, najczęściej od razu jest ok, ale jak po 200-300km będzie problem nadal to czas się zgłosić do sklepu.

 

Na początku jazdy warto też po kilkudziesięciu kilometrach dokręcić pedały. Tam jest korba na kwadrat? Jeśli tak, to tak samo może wymagać dokręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...