Skocz do zawartości

[szosowy] Triban 100, Triban 500 czy Romet Huragan 1.0 ?


damianprz

Rekomendowane odpowiedzi

Na pytanie o dobór rozmiarówki do mojego wzrostu i wagi (95-100kg) dostałem odpowiedź od Decathlonu

 

"Dzień dobry.

Rozmiar nie wiąże się z wytrzymałością. Jest Pan na granicy rozmiarów M oraz L polecam przymiarkę w okolicznym sklepie chyba, że zależy Panu na wysokiej pozycji kierownicy i na bardziej wyprostowanej sylwetce to polecam rozmiar L.

Dla Pana masy polecam zmianę opon na 700x28c, które zwiększą amortyzację.

Pozdrawiam"

 

Na ile poważnie brać tę radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie do zorientowanych, bo też się przymierzam do Tribana 540, model 2017.

W sklepie internetowym w ogóle widzę już tylko w malowaniu czerwień-granat, które mi się osobiście totalnie nie podoba. Antracyt-czarny nie ma w ogóle.

Jeśli chodzi o rozmiar M (na 173cm wzrostu to chyba odpowiednio na dłuższe trasy?), to w całym województwie brak, przez sklep internetowy można zamówić, tydzień oczekiwania.

I stąd moje pytanie:

Czy te rowery będą dopiero w miarę potrzeb dojeżdżały do sklepów? Czy też wyczerpuje się już właśnie cały zapas na bieżący rok?

Bo nie wiem czy czekać spokojnie, czy łapać co się da...

 

Z góry dzięki za informacje. Jakby co to będę próbował jutro nękać Decathlon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dopytywałem o Tribana 520 2017 w sklepach na miejscu, mailowo oraz telefonicznie.

 

Do tej pory zostało wysłane na całą Europę po kilka sztuk, które w większości oczywiście zniknęły. Kiedy będą modele na 2017 rok sami do końca nie wiedzą, do połowy kwietnia ma się pojawić 400 sztuk 520stki na całą Europę... więc ponownie - po ~sztukę-dwie na sklep, co zniknie natychmiast. W zasadzie sami mówią, że sytuacja wygląda jakby produkt miał zostać wycofany, no ale przecież to są nowe modele zapowiedziane w styczniu globalnie..

 

Ja z takich niepewności zrezygnowałem i kupiłem Treka na ciut gorszym osprzęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

No to słabo takie polowania urządzać... Ja chyba poczekam, na razie mi się nie pali, bo i tak rozważam opcje, co kupić. A od biedy mogę drugim rowerem pojeździć. No, ale szkoda, jednak ten Triban 540 się ładnie ulokował cenowo, a do mnie poza osprzętem przemawia możliwość montażu opon 28-32c.

Nie chciałbym jednak zamawiać przez net i dostać jakąś ostatnią poekspozycyjną sztukę, więc jednak poczekam na rozwój wydarzeń.

 

EDIT:

A właśnie, jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie...

Jak uważacie, czy przy zmianie opon na ciut szersze antyprzebiciowe da się Tribanem pojeździć (od biedy) po szutrach itp? Obawiam się o te 20 szprychowe kółka (ważę ok. 80 kg) i nie wiem jak wytrzymałe są same ramy w tych rowerach? Bo producent w gwarancjo-instrukcji podaje chyba łączny ciężar roweru i rowerzysty na max. 100 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za innymi markami także.

Mówiąc o cenie Triban-a 540stki na wyprzedażach roczników można ubić sporo stówek przy modelach innych marek, często nie będą to powystawowe egzemplarze. :thumbsup:

 

EDIT: mnie w Deca mówili, że wszystkie Tribany są na 120kg wagę łączną robioną, ale najlepiej zapytaj sprzedawcy, ja pytałem o 520stkę głównie, więc na wszelki wypadek dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy zbiciu ceny to całkiem dobra opcja. Z tego co się orientuję to Deca chyba średnio chętnie schodzi z cen. Bardziej boję się tego, że kupując to przez internet zapłacę normalną cenę, a okaże się, że dostanę powystawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swojego Tribana

W czwartek zgłaszałem chęć przesunięcia z Radomia i już wczoraj odbierałem go w Rzeszowie

Zdziwiły mnie totalnie łyse opony.

Jeździłem ostatnio na typowo kolarskich cieniutkich oponach, ale z jakimś tam bieżnikiem.

Nigdy nie używałem klamkomanetek i się zastanawiam nad wytrzymałością tych plastików do przerzucania biegów.

Popołudniu pierwsza próba jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia po pierwszej dłuższej przejażdżce:

Jeździ się bardzo dobrze, jeszcze nie do końca wyregulowane przerzutki i na wysokich przełożeniach łańcuch hałasuje, ale generalnie wszystko cicho chodzi.

Jeździłem ostatnio na wiekowym rowerze i tam pod górkę to łańcuch potrafił przeskakiwać na zębatce a przerzutki takie styrane że o przełożeniu 1x1 mogłem pomarzyć.

Tak więc przesiadka na Tribana 500 to duża wygoda. Niestety forma słaba po zimie i ogólnie w 2016 było mało jazdy.

Wczoraj ciężko było mi uzyskać podobny czas do tych, które wykręcałem na Peugeocie, aczkolwiek jest teraz zimno i mokro.

Siodełko miałem zaniżone ok 10cm i gdy podniosłem to niestety ukazała się wytarta rura.

Na plus na pewno dzwonek i oświetlenie przód/tył dodawane do roweru.

Klamkomanetki w zasadzie testowałem pierwszy raz i jestem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem kartę  i mam pierwszy przegląd bezpłatny - to fakt.

Normalnie taka usługa kosztuje u nich 45 PLN.

Jeśli chodzi o sztycę to chyba sobie odpuszczę, generalnie zastanawiam się nad przełożeniem siodełka z Peugeota (oczywiście nieoryginalne tylko takie które dokupiłem sobie kilka lat temu).

No chyba że dooopa się dostosuje i przestanie boleć :)

 

Wydaje mi się że zębatka nr 8 ta najmniejsza jest na tyle blisko tylnej widły że jazda na niej jest niemożliwa.

Generalnie jest słaba kontrola tego na jakiej tylnej zębatce mam w danej chwili łańcuch - taki urok klamkomanetki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu pół roku masz prawo do darmowego przeglądu i regulacji roweru. Możesz im zgłosić teraz że sztyca jest powycierana przez regulacje klientów i masz szansę że przyjmą reklamację.

 

kolego, pomożesz z moim pytaniem?

https://www.forumrowerowe.org/topic/214644-szosowy-triban-100-triban-500-czy-romet-huragan-10/page-3?do=findComment&comment=1956600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wagę - obecnie ok. 95 kg dostałem radę od Decathlonu

 

"Dzień dobry.
Rozmiar nie wiąże się z wytrzymałością. Jest Pan na granicy rozmiarów M oraz L polecam przymiarkę w okolicznym sklepie chyba, że zależy Panu na wysokiej pozycji kierownicy i na bardziej wyprostowanej sylwetce to polecam rozmiar L.
Dla Pana masy polecam zmianę opon na 700x28c, które zwiększą amortyzację.
Pozdrawiam"

 

W Tribanie mam 700x23c

O czym mówi ten drugi parametr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 190 cm wzrostu brałbym XL

Miałem supermarketową szosę z ramą gdzie górna rura miała 56 i była za mała. Teraz mam 59 i jest zdecydowanie lepiej.

 

 

No, a L-ka będzie na 95% za mała. 

 

 

Mam 189cm wzrostu.. ale zakładam że ten 1cm różnicy nie robi..

 

Tutaj foto jak siedzę na L-ce 520 - http://szosa.org/topic/15161-btwin-triban-520/page-3?do=findComment&comment=329127

 

W tym wątku z linka ktoś pisał wcześniej że brał L-kę na 190/90.. stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tutaj foto jak siedzę na L-ce 520

 

Dla mnie to wygląda na za mały rozmiar, ale na upartego jak ci na forum szosowym pisali można wpakować most 12 cm (120 + 565 mm) i będzie praktycznie to samo co XL z mostem 10 cm (580 + 100 mm), a główka ramy będzie niższa. Decatlon chyba montuje sztyce z niedużym offsetem, więc jak masz możliwość to moze zrób jeszcze powtórkę z testów L i XL patrząc na długości mostów i ustawienia siodełka na sztycy w obu, by sobie zostawić mały zapas, żeby to nie był wybór "na styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybrałem się do Decathlonu zobaczyć tego Tribana 100 i powiem wam że na pierwszy rzut oka szału nie ma, szczególnie ta przerzutka Shimano SIS jest tragiczna. 

Ale po chwili oglądania i po przejechaniu się (po sklepie a co :) ) jestem za! 

W tej cenie dostajemy nowy sprzęt o wadze 11kg! co w porównaniu z jego marketowymi odpowiednikami jest o jakieś parę kilo lżejszy. Niby jeden blat w przodu ale to nie rower w góry tylko typowo szybszy rower  do miasta (krawężniki, dziury, trochę błota itp). Nawet opony ma bardziej jak przełaj iż szosa :)  a w szosie opona to jedyna amortyzacja. 

ten rower należy porównywać z rowerami z tej półki cenowej a więc odpicowanymi używanymi stalówkami lub marketowymi ala szosami w wadze 15 kilo :)

Jestem ciekaw czy da się tam wsadzić dwa lub trzy blaty bez większego przerabiania. 

 

Jeśli chodzi o typową szosę to nic lepszego w okolicach 1,5 tysiąca zł niż Triban 500 chyba się nie znajdzie. 

nie wiem czy Cię zainteresuje ale juz wolałbym poszukac używki np. triban 300-mozna kupic juz za 700zł lub 500tki za 1000-1100

jeśli mieszkasz w wiekszym miescie to nie powinieneś mieć  problemu.

ja kupilem za 700zł  T300 jako pierwsza szose

jezdzi sie dobrze a nawet bardzo jak na rower za 700pln

dolozylem ok 150zł na opony i lancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeden mały dylemat chciałbym się was zapytać czy rower przedstawiony na zdjęciu przy którym stoję jest rowerem szosowym i czy nada się na amatorskie wyścigi kolarskie tzw zawody? Bardzo was proszę o odpowiedz bardzo mi zależy na waszej opinii na ten temat.

post-202731-0-72005500-1491311178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...