Skocz do zawartości

[wiatrówka] wysoka intensywność


Deag

Rekomendowane odpowiedzi

Ma być shower proof, przesiąkła w mżawce po pierwszych 10 minutach użycia. Shower proof oznacza dla mnie ochronę przed przemoknięciem przy mgle, mżawce czy lekkim opadzie. 

Oddychalność najgorsza ze wszystkich posiadanych przeze mnie wiatrówek, za to wiatroszczelność też najsłabsza. Więc kurtka będąca wiatrówką nie spełniała dwóch wymogów wiatrówki.

Strzępienie się patki która znajdowała się pod głównym zamkiem, aż do przetarcia. Podobnie ściągacze rękawów.

 

Bardzo kiepski wyrób, używany przeze mnie równolegle z innymi więc nie był ani eksploatowany ani często prany.

 

Kurtki Endury to ogólnie kiepskie produkty, np Stealth za kilka setek o oddychalności kurtki z Lidla czy posiadana przeze mnie kurtka na membranie PTFE, która ma mieć genialne parametry a jest w niej sauna. O odpadających patkach z rzepami przy rękawach nie wspomnę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie używam wiatrówek , więc się nie wypowiem. (ewentualnie na deszczyk taką goreteksową ale lepszą)

W wietrze zimnym jeżdżę w softshelu (ale też lepszym a  nie lidlowym) on świetnie oddycha i przed wiatrem wystarczająco chroni.

Ale jeśli chodzi o firmy to kumpel na zimową MIMo ( ona taka softshelowa jest). i zadowolony jest .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedyś wytargalem w second-handzie softshella Regatta. Co ciekawe, to są softshelle bez membrany, czego od razu nie zauważyłem. Materiał tak zrobiony, że nie przepuszcza wiatru. Oddychalnosc niepoliczalna. Można je też kupić na allegro nowe do 150zł, albo z jakimiś zamawianych nadrukami np. Amazon, za 30-40zl. Tylko krój nie jest rowerowy. Dla mnie to akurat plus bo używam tego dużo, nawet do biegania. Typowo rowerowa wiatrówka na pewno będzie wygodniejsza, ale jest delikatnie dłuższy tył, więc da się jeździć bez jakiegoś szoku. Dodam że oryginalnie są impregnowane i woda spływa jak z kaczki - do pierwszego prania. Warto impregnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przenoszę moje pytanie tutaj.

Poszukuję tutaj bardziej cienkiej bluzy bardziej w luźnym kroju do jazdy w temperaturach 10-17 stopni na samą koszulkę rowerową/biegową lub podania jakiego typu materiałem najlepiej się rozglądać np. dry high efficiency lub ostatecznie kurtki.

 

Priorytetem jest tu dobra oddychalność oraz by chroniła w dużym stopniu przed wiatrem. W bardzo pozytywnym scenariuszu jeszcze przed kilkuminutową mżawką (ale nie wiem czy jest to możliwe do spełnienia zachowując znakomitą oddychalność).

 

 

Dla zobrazowania:

Przez pewien czas używałem cienką kurtkę endura pakajak zakładając nawet na koszulkę biegową z wstawkami mesh pod pachami. "Podobno" ta kurtka powinna mieć przyzwoitą oddychalność jak to można było przeczytać w opiniach. Przed wiatrem i lekkim deszczem kurtka chroni bardzo dobrze, ale od razu przy średnio intensywnym wysiłku pod kurtką mam saunę, więc tu pojawia się słowo klucz "porażka".

 

Wstępnie jeśli bluza/kurtka nie byłaby typowo rowerowa, czyli możliwość przysłowiowego zastosowania outdoor jestem skłonny przeznaczyć większy budżet, jeśli tylko sam rower czy za 200zl coś rozsądnego dostane?

Czy ktoś używa/ł kurtek drogich produktów craft np move wind czy innych z dopiskiem w nazwie "wind" lub od Pearl izumi podobnego wynalazku http://www.pearlizumi.co.uk/men-s-p-r-o-barrier-lite-jacket  (chociaż wygląda jak cerata, ale ma przyzwoitą recenzję na road.cc). Ewentualnie hybryd od marek outdorowych lub bcm novatex ma coś co spełnia wymagania i jest w bardziej cywilnym wyglądzie i mniej "dopasowanym kroju"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość komentarzy o tym modelu kurtki Pearl Izumi jest pozytywna co do zastosowania w wietrznej pogodzie, ale oddychalność jest podobno średnia np taka część komentarza:

"... No rain here so I can't comment on water resistance. That aside, it protects from cold weather and wind pretty well, but doesn't particularly breathe well. Feels like it insulates a little too well in that regard once the mornings warm up...". Jak to ma się referencyjnie do innych modeli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...