Skocz do zawartości

[napęd] wymiana całego napędu na 10-rzędowy czy pozostanie przy 9


MatiSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Nic jeszcze nie zmieniłem, jeżeli już zdecyduje się do rometa na 10s to założę tam stary napęd z mojego 29er, a nowy napęd pójdzie właśnie do 29er który nie służy na dojazdy do pracy.

 

Co do kasety szosowej to odpada, 80% drogi którą pokonuje to dziurawa droga polna i leśna no i dużo piasku latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co gdzie trafi, widziałem zestawy na poprzedniej stronie, a tam czytam, że szukasz nowego napędu na dojazdy do pracy i rozważasz 9 lub 10s. Do takiej aktywności w zupełności wystarczy 9s z fajnie dobranym stopniowaniem kasety. Coś co idzie zrobić w 9s nie idzie już w 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła zostaję, przy napędzie 9s tylko wymienię zużyte części.

 

Łańcuch pod 9s brać Deore XT czy tańsza opcja w zupełności wystarczy?

 

Mam też pytanie co do tarczy korby mam zuzytą środkową 32 zęby, czy tarcza Alivio FC-M430 będzie pasowała do korby FC-m391-8? Rozstaw śrub mają taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła zostaję, przy napędzie 9s tylko wymienię zużyte części.

 

Łańcuch pod 9s brać Deore XT czy tańsza opcja w zupełności wystarczy?

 

Mam też pytanie co do tarczy korby mam zuzytą środkową 32 zęby, czy tarcza Alivio FC-M430 będzie pasowała do korby FC-m391-8? Rozstaw śrub mają taki sam.

lancuch warto kupić dobry i nie szczypać się z ceną ja ci polecam campagnolo record c9 - łańcuch świetny po prostu

 

jak montujesz wieńce z innej korby musisz się liczyć że może być problem z wyregulowaniem prz przedniej ale nie musi - bcd to nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty, każda 44z, BCD 104mm podejdzie:

https://www.rowertour.com/p/17198/shimano-deore-lx-tarcza-korby-44z-fc-m582-580

https://www.rowertour.com/p/17199/shimano-deore-tarcza-korby-44z-fc-m510

https://www.rowertour.com/p/17900/shimano-slx-tarcza-korby-fc-m660-44z

 

To samo ze środkową 32z. Jedno co można, to zastanowić się czy nie dać rozmiaru 42z, ale uzależnione jest to od przedniej przerzutki. Nie każda przerzutka 3rz obsłuży korbę 42/32/22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem środkowy blat z 38z na 32z tarcza alivio, teraz chcę wymienić jeszcze blat 48z bo go praktycznie nie używam, a jak już jest ta tarcza to warto byłoby ją wykorzystać.

Kaseta wpadła 11-28, rzadko kiedy miałem potrzebę używania czegoś więcej niż na przodzie 38 z tyłu 11z, ale zdarzały się takie sytuacje. Najefaktywniej będzie do przodu wsadzić 42z, aby uzyskać optymalne przełożenia czy 44z ? Można to jakoś policzyć lub sprawdzić co będzie najrozsądniejszą opcją ?

 

Będę musiał przy okazji wymienić przerzutkę z przodu aktualnie siedzi Acera FD-M390, co byście polecili nie drogiego z górnym ciągiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, spokojnie z tą wymianą przerzutki. Nie wszystkich modele są w stanie obsłużyć korby 42/32/22. Takie korby i przerzutki były robione do systemów 8s także jak zmieniać przerzutki to na 8s jeśli chcesz pozostać przy ww układzie zębatek.

 

Ze swojej strony powiem, że skoro wystarczało 38:11 to nie wpychaj na siłę tarczy 44, wybierz 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...