Skocz do zawartości

[SPD] Drętwiejące stopy


luk4szm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem buty M077, które są dość miękkie i w nich drętwiały mi stopy przy mocnym ciśnięciu. Kupiłem XC51, znacznie sztywniejsze, i od tej pory ani razu nic nie zdrętwiało. Proponuję kupić sztywniejsze buty, by pedał nie wbijał się w poduszkę stopy, lub wsadzić grube wkładki, które rozłożą nacisk na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie temat.

Mi też czasem drętwieją stopy i problemem jest ucisk na jakąś arterię w okolach "siodełka". Wstaję, krew zaczyna krążyć i jest ok. A po jakimś czasie znowu lekko uciska. Pewnie mam zły fotel i będę testował inny. W każdym razie to nie zawsze wina butów czy wkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro już odkopałeś to się przyłączę. Miałem podobnie po przesiadce na spd. Grubsza, sztywniejsza podeszwa i blok w przedniej części śródstopia spowodowały, że siodło powędrowało w górę w stosunku do zwykłych pedałów i butów. Okazało się, że zbyt wysoko. Po 30-40 km w terenie coraz mocniejszy nacisk na pedały powodował też silniejszy ucisk gdzieś w okolicach pachwin, co powodowało drętwienie stóp. Wystarczyło obniżyć siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...