Skocz do zawartości

[Kompatybilność części] Prośba o pomoc


21pirlo21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

(Offtop) Dzisiaj poślizgnąłem się na mokrym asfalcie i zaliczyłem glebę, wykrzywiając lewą klamkomanetkę w rowerze.

 

Mam rower Giant Defy 2 z roku 2015. Jego osprzęt to shimano tiagra (tylna przerzutka z grupy 105)

Mam problem w doborze klamkomanetki.

Rozumiem, że gdybym zmieniał cały osprzęt w rowerze to bez względu jaki miałem fabrycznie mogę sobie zamontować inny z wyższej lub niższej grupy (jeśli wymieniam całą grupę w rowerze)

Ja natomiast mam shimano tiagrę. Po pierwsze nie wiem którą wersją (gdyż na stronie Giant jest napisane tylko "shimano tiagra"), ale jestem skłonny ku stwierdzeniu, że jest to Tiagra 4600.

Analizując stronę shimano i tabelę kompatybilności http://productinfo.shimano.com/#/com/1.8?types=road&cid=C-453&acid=C-455 doszedłem do wniosku, że najwyższy model klamkomanetki który mogę zainstalować to Ultegra ST6700. Czy dobrze tę tabelę rozszyfrowałem.

Czy waszym zdaniem lepiej wymienić uszkodzoną klamkomanetkę tiagry na tę samą (prawa klamka jest sprawna) czy lepiej dołożyć i pokusić się na model 105 lub ultegra (tylko w tym wypadku muszę wymienić prawą sprawną klamkę również).

Czy owijkę w rowerze jeśli nie jest przedarta można nawinąć jeszcze raz? Czy też klej już nie będzie łapał i lepiej wymienić ją na nową?

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam Mateusz

 

PS. Jeśli podobny temat już był to przepraszam, ale nie odnalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owijkę możesz nawijać i odwijać ile razy chcesz, tak długo jak jeszcze się do nawinięcia nadaje (np przy naciąganiu nie urwie się).

Tiagra 4600 i starsze ma linkę i pancerz przerzutki puszczony na zewnątrz, nowa 4700 pod owijką. Możesz zamontować każdą klamkomanetę, z grupy tiagra lub innej, jeśli nie przeszkadza Ci to że w niektórych (105tka serii 5700 i wyżej, ultegra serii 6700 i wyżej, dura ace serii 7900 i wyżej) pancerz i linka będą pod owijką oraz to że sama dźwignia ma trochę inny kształt niż tiagra 4600 oraz inny kolor. 

Stylistycznie do wyglądu 4600tki będą pasować klamkomanetki tiagra 4500, sora (klamka srebrna i pancerz na zewnątrz), 105ka serii 5600 i 5700 srebrna (ta z pancerzem pod owijką), ultegra serii 6600 oraz dura ace serii 7800. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...