Skocz do zawartości

[amotyzator przedni] Amor dla amatora do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie - żaden ze mnie rowerzysta, ale robię dosyć dużo kilometrów po mieście. Z racji, że na goleniu mojego RS Dart 2 pojawiła się rdza szukam czegoś do 300 zł.  Moje jedyne wymagania to żeby był czarny, na 26 cali i nie przekroczył 300zł :) Dodam, że ważę 93kg, rower cały aluminium. 
Dodatkowo powiedzcie czy mój dart 2 nada się do czegoś jeszcze z tą rdzą? 
Z góry dzięki za wszelką pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał sztywny widelec to bym napisał, że chce sztywny widelec. Mimo, że jeżdżę głównie po mieście to chce mieć amor... Tylko jaki.. jestem w tym kompletnie zielony a na alledrogo tego w brud  :icon_confused:  Jest np. SR SUNTOUR  XCM HLO za 250zł z przesyłką/ SUNTOUR XCT troszkę droższy, jeszcze parę innych modeli, ale za nic w świecie nie wiem który wziąć..  Pomóżcie coś z tego wybrać  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze parę innych modeli, ale za nic w świecie nie wiem który wziąć..  Pomóżcie coś z tego wybrać

Z wymienionych żaden... To jest szrot który ma od nowości luzy.

To coś ciężko nawet nazwać amortyzatorem amortyzator musi tłumić drgania a te uginacze tego nie robią...

Ich waga to ponad 2,5kg a dobry sztywny widelec waży max 700g

 

Amortyzatory zaczynają się od około 600zł i też to są raczej średnie amortyzatory..

Jeśli masz v-brek to też możesz zapomnieć o zakupie dobrego amortyzatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Marcin9, masz rację, ale jeśli autor tematu napisał, że woli mieć amortyzator i określił wymagania, to taka wypowiedź raczej mu nie pomoże. No chyba, że informacyjnie, na zasadzie, żeby rozważył zakup czegoś droższego, ale jeśli kolega się nie ściga i jeździ głównie po mieście to sądzę, że uginacz mu wystarczy. Czy RS Dart był lepszy od tych Suntourów?

 

 

 

Jest np. SR SUNTOUR  XCM HLO za 250zł z przesyłką/ SUNTOUR XCT troszkę droższy, jeszcze parę innych modeli, ale za nic w świecie nie wiem który wziąć..  Pomóżcie coś z tego wybrać 
 

Tak jak już było wspomniane, napisz do użytkownika @@ACTIVIA (możliwe, że wywołany teraz do tablicy sam się tutaj odezwie) - sprzedaje i serwisuje amortyzatory SR Suntour, więc na pewno coś Ci dobierze i doradzi. Na jego stronie znajdziesz też objaśnienia, co oznaczają poszczególne skróty (po prawej stronie, nagłówek "PRZYDATNE"): http://activia.sgl.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy cokolwiek da się zrobić z moim RS Dart 2 ? Z niego byłem mega zadowolony. Jeśli tak czy opłaca się go ładować czy kupic jakiś suntour nowy za 3/4 stówki?
rdzę trochę zdarłem papierkiem (chyba juz konkretnie zje*ałem)..  Został ślad i rysy.. W środku tej dolnej części też chyba jest trochę rdzy..  Dochodzą do tego uszczelki 90zł + olej z 40.. Warto ? I czy da się? 


https://zapodaj.net/2a90a0ad62ff0.png.html 
 

post-202687-0-26619600-1488929205_thumb.jpg

post-202687-0-89547900-1488929206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze co opłaca się kupić to Sr Suntour XCR z goleniami 32mm i normalnymi ślizgami, czyli modele od 2014 (włącznie) i nowsze. Ok. 350zł.

 

Widzę że masz klamkomanetki a na podłodze leży coś co wygląda jak V-brake (?). Jeśli tak to czeka Cię jeszcze zakup jakiegokolwiek mechanicznego hampla bo XCRy z pivotami to obecnie białe kruki ;) Na allegro można czasem znaleźć używane BB5 za jakieś 50zł.

 

Podsumowując, żeby miało to jakiś sens w 3 stówkach się nie zmieścisz, nawet w 4 może być ciężko. Zanim jednak coś kupisz poczekaj może użytkownik ACTIVIA zaproponuje Ci jakąś "ofertę specjalną" ;)

 

Sztywnego aluminiowego widelca bym w życiu nie kupił  :icon_exclaim:  Jeśli już to stalowy.

 

EDIT: Zapomniałem że pewnie nie masz koła pod tarcze... Czyli dochodzi piasta, tarcza, szprychy, przeplot... Chyba lepiej całe koło kupić ;) A ja bez potrzeby się tak rozpisałem bo bez 5-6 stówek to nie warto nic w tym rowerze ruszać :bye2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na siłę nowy amor? Do 300zł nie znajdziesz nic lepszego niż ten Dart.

Kup benzynę ekstrakcyjną i wypłucz środek porządnie, do tego zakup porządny smar (żeby bez sensu nie przepłacać to np. 100g smaru z Activii https://activia24.pl/produkt/profesjonalny-smar-amortyzatorow-suntour/), przesmaruj porządnie ślizgi, uszczelki i złóż dziada. Smaru zostanie Ci zapewnie jeszcze z zapasem na kilka takich serwisów, a amor spokojnie jeszcze pojeździ. (niestety) Wiele razy ściągałam klientom rdzę, kamień czy utlenione aluminium z lag amortyzatora i większość tych amorów po czyszczeniu i porządnym nasmarowaniu śmigała dalej. Nie będzie działał jak nowy sid ale tego to chyba właściciel darta nie potrzebuje? :) Kupowanie jakiegoś stalowego XCR'a jest bez sensu bo za rok będzie wyglądał jak ten Dart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem.. Żeby ratować mojego Darta muszę wydać minimum 150 zł i nie mam pewności że będzie działał..

Czy jakbym dorzucił do budżetu i szukał czegoś za 500, znalazło by się coś porządnego jak dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...