Skocz do zawartości

[Postawa] obciążenie łokci


Znicz_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w ocenie mojej postawy na rowerze. W ubiegłym tygodniu zakupiłem rower Cube Nature w rozmiarze 52cm (niewiadomo dlaczego według producenta jest to 54). Dotychczas kilka lat jeździłem na MTB. W dniu dzisiejszym zrobiłem kilka km i mam jakby wrażenie, że moje łokcie są obciążone i czuje lekki dyskomfort. Być może ważna jest tutaj długość kierownicy (aktualnie 690mm a w MTB miałem chyba 610mm). W załączeniu przesyłam zdjęcie mojej postawy na rowerze. Czy według Was jest ona odpowiednia? Czy te odczucia mogą być spowodowane przerwą w jeździe i z czasem powinno być ok bądź kluczowa jest tutaj również kierownica? Długo wahalem się pomiędzy rozmiarami 50 (wysokość ramy 48cm) a 54 (wysokość 52cm). Jeżdżąc na obydwoch rqczej lepiej się czułem na tym większym, który zresztą kupiłem. Różnica w długości horyzontalnej to niecałe 2 cm. Dodam, że mam 176cm wzrostu i dl nogi 81.5 cm.

Z góry dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Piter233

 

Siedzi za wysoko (przy pedałach w pionie, uniesiona pięta przy niemal wyprostowanym kolanie, wspierając się na palcach, a generalnie zaleca się taki pomiar z pietą na pedale), prostuje się w łokciach, żeby sięgać kierownicy, co dodatkowo wymusza szeroka kierownica.

Powinien obniżyć pozycję, bo tak wyjdzie (w stosunku do zdjęcia) z postawienia na pedale piety zamiast palców.

Przy obniżonym siodle w stosunku do kierownicy, przy tym samym kącie tułowia uzyska większy luz w łokciach, lepszą amortyzację w łokciach i to może zwiększyć komfort i zniwelować bóle.

Najlepszymi amortyzatorami dla naszego zdrowia nie są części roweru, ale nasze stawy.

Mają pracować w ugięciu i nie powinny pracować pod obciążeniem w przeprostach.

 

PS

Swoimi bluzgami, niczego nie rozwiązujesz, prócz wystawiania o sobie świadectwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, w skarpetkach czy w butach, ma bardzo wysoko uniesioną piętę.

2 cm to propozycja kierunku zmian. Przecież tylko tyle można radzić ze zdjęcia i to słabego.

Powinien wykonać to pierwsze przybliżenie i ocenić jak wpływa na łokcie.

A potem przybliżać pozycję dalej.

Małe kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, sytuacja trochę się zmieniła od czasu umieszczenia tego tematu. 

Wymieniłem ramę z 54 na 50 i jest lepiej. Faktycznie ta większa była chyba ciut za duża na mnie. Trochę już na tej nowej ramie przejeździłem. Jeżeli chodzi o ból łokci, to może trochę odczuwam nadal lekki dyskomfort ale nie jest to ból. Myślę, że jest to przede wszystkim spowodowane tym, że po 1 kierownica jest szeroka a po 2 mimo, że jest to rower crossowy to jego specyficzna rama powoduje raczej sportową sylwetkę, nieco zbliżona do MTB. W planach mam zakup regulowanej kierownicy i wtedy przetestuję pozycję bardziej wyprostowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...