Skocz do zawartości

[Węglowodany] węgle w proszku (Carborade)


Moorzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy stosuje ktoś z was podczas treningów węglowodany typu Carborade- http://www.fanutrition.pl/pl/produkty/carborade/carborade/opis/ ? Wygląda ciekawie, tym bardziej, że używałem kiedyś podczas zawodów tabletki z maltodekstryną i jechało mi się na nich bardzo dobrze. W opisie jest napisane, że zawiera składniki mineralne, co byłoby super, ale w składzie ich nie widzę. Czy mogłoby to zastąpić izotoniki lub żele energetyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do biegów ultra przetestowałem wiele róznych źródeł energii (od wszelakich żeli po PB&J ;) ) . Do picia mi najbardziej przypasowało Vitargo jak to https://www.bodypak.pl/pl/weglowodany/1478-trec-vitargo-electro-energy-1050g.html?gclid=CKX02fD1w9ICFQefGwodHxsCDg

 

Gdy zacząłem dodatkowo jeźdźić to wsypuje to do bidonu bo znacznie wygodniej niż żele czy inne jedzenie. Samodzielnie stosuje tak do 2h jazdy. Dłużej to już jakieś dodatkowo źródła.

 

Żywienie to bardzo indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na skład - sam cukier (19g na 24g węgli), porównałbym do wody z cukrem.

Gdzie ty widzisz w składzie sacharozę?

 

Składniki: 96%-owy kompleks węglowodanów (maltodekstryna, dekstroza, fruktoza),

 

Te 19g to glukoza i fruktoza (cukry proste) czyli główny składnik wszystkich izotoniców mające zapewnić jak najszybszą wchłanialność do krwiobiegu i uzupełnienie glikogenu.

Maltodekstryna to s kolei cukier złożony, dłużej trawiony, a więc wolniej uzupełniający zapasy glikogenu.

 

Wszystko jest tak jak powinno być, zero sacharozy, a za to szybko i wolno wchłaniane węgle. Obok wody z cukrem nawet nie stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(cukry proste) czyli główny składnik wszystkich izotoniców
 

 

Rolą izotonika nie jest dostarczenie energii tylko właściwe nawadnianie. 

 

Wskazany produkt składa się w większości z cukrów prostych więc można go taniej zrobić mieszając wodę z cukrem i to miałem na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, sacharoza to nie glukoza i fruktoza. Po drugie, rolą izotonika jest nawodnienie i dostarczanie energii a nie tylko nawadnianie. Ponadto, aby izotonik był izotonikiem musi zawierać węglowodany, by uzyskać odpowiednią osmolarność na poziomie do ok. 295 mOsm/kg H2O - stąd ważne jest przepisowe zrobienie izotonika. Napój nie zawierający węglowodanów lub w zbyt małej ilości, to hipotonik.

 

Jeśli masz możliwości zrobienia w domowy sposób izotonika tak, by jego osmolarność wyniosła ok. 290mOsm/kg H2O, to gratuluję. My nie mamy jak tego zbadać więc kupujemy gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwości zrobienia w domowy sposób izotonika tak, by jego osmolarność wyniosła ok. 290mOsm/kg H2O, to gratuluję

 

Mieszając powyższe carborade z wodą też nie zrobisz prawidłowego izotonika bo to carbo.

 

Wiadomo, że muszą być jakieś cukry ale nie chodzi w nim o dodanie energii - sprawdź sobie definicje.

 

A czego się składa sacharoza? Większość przepisów na domowe izotoniki poleca właśnie zwykły cukier lub miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja:

http://www.runners-world.pl/dieta/Izotoniki-hipotoniki-hipertoniki-Czym-roznia-sie-napoje-sportowe,5228,1

I drobna rozprawka na ten temat z innego forum:

http://szosa.org/topic/33-napoje-izotoniczne/page-20

 

Sacharoza, C12H22O11 – organiczny związek chemicznywęglowodan z grupy disacharydów zbudowany z reszt D-fruktozy i D-glukozy

 

Z reszt czyli nie jest to zwykła mieszanka glukozy i fruktozy. Glukoza sama to najprostsza forma cukru, wchłaniana już w jamie ustnej, w żaden inny sposób jej nie zastąpisz, bo ona nie musi ulegać trawieniu tak jak sacharoza czy nawet fruktoza (dłużej trawiona niż sacharoza). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...