Skocz do zawartości

[zestaw SPD] Do jazdy na szosie - 450 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jakieś 3 lata temu przesiadłem się z górala na szosę i obecnie jest to mój główny rower. W tym sezonie postanowiłem zainwestować w zestaw SPD (lepiej późno niż w cale).

 

Zazwyczaj jeżdżę 2-3 razy w tygodniu, po 70-80 km na drogach asfaltowych.

 

Przeglądałem sporo tematów na forum oraz blogów tematycznych i muszę powiedzieć, że mam wątpliwości.

Pojawiło się wiele głosów, że lepiej zainwestować sprzęt dedykowany dla MTB (łatwiejszy do przyzwyczajenia dla kogoś, kto nikt nie jeździł w pedałach zatrzaskowych + buty umożliwiające chodzenie). Z drugiej strony szosowe to większa powierzchnia styku, co może przekładać się na komfort jazdy.

 

A więc, jeśli MTP, to zapewne pedały m520 lub 540 (warto do nich dopłacać).

A buty to: 

Shimano Sh-M089

Shimano Sh-M065

Shimano Sh-XC31

 

Zestaw szosowy po pewnie przy moim budżecie raczej system Look Keo Classic + no właśnie, jakie buty?

 

Moglibyście podpowiedzieć w którą stronę pójść / co jest warte zakupu.

 

Budżet na zakup całego zestawu to ok 400-450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nigdy nie jeździłem w SPD SL (szosowych), natomiast od kilku lat jeżdżę w SPD MTB.

Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się czy mam kupić zestaw szosowy czy MTB, bo skoro nigdy nie jeździłeś w pedałach zatrzaskowych, to bez różnicy, którego systemu się będziesz musiał nauczyć. Pytanie tylko czy zamierzasz chodzić w tych butach podczas jeżdżenia na rowerze, czy nie?

 

Ja coraz bardziej przymierzam się do szosy, więc sporo czytam o tych rowerach, akcesoriach, ciuchach itd, i nawet gdy już mam buty SPD, to na szosę kupiłbym zestaw SPD SL, a to dlatego, że ja nie schodzę z roweru podczas wyjazdu, chyba, że wymaga tego sytuacja na drodze, więc w moim przypadku chodzenie odpada, a nawet jeśli by trzeba było podejść kilka metrów to przecież nie problem :)

W butach SPD MTB da się normalnie chodzić, tylko są sztywniejsze od zwykłych butów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szosa to twój jedyny rower i nie chcesz wracać do górala, to bierz SPD SL nie ma się co bawić w półśrodki, i tak wkońcu je kupisz :P

 

Jeżeli zaś masz klika rowerów to budżetowo wychodzi kilka par pedałów spd i jedna para butów.

Wtedyz  tych 3 najlepiej ,  Shimano Sh-M089  na plus wygoda chodzenia i klamra.

Do tego  na szosę spd, ale z platformą np PD-M530, zawsze dodatkowe podparcie którego czasem M089 brakuje, i ułatwiona jazda w zwykłych butach.

Do pozostałych rowerów m520 bo tańsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi.

Odnoście butów szosowych, to muszę je zobaczyć na żywo (MTB już wcześniej mierzyłem). Zazwyczaj nie schodzę z roweru (co najwyżej raz na jakiś czas żeby odwiedzić przydrożny sklep). Więc chyba nie będzie tak źle

Polecacie jakiś konkretny but z SPD SL?

 

@@AkadaemiaStolarstwa dzięki za podpowiedź, te PD-M530 wyglądają całkiem nieźle + jest uniwersalny jeśli chciałbym pojeździć na góralu. 

Waszym zdaniem Sh-M089 będą lepsze niż np. XC31?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...