Skocz do zawartości

[Endurance do 8000 zł] chętnie na (ultra)maratony szosowe


mrutek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiając się w innym dziale nad wymianą posiadanego roweru crossowego cr-mo na inny "uniwersalny" rower (gravel) zacząłem się skłaniać do alternatywnej opcji: pozostawienia crossa oraz dokupienia szosy 'endurance'.

 

Lubię długie trasy, jazdę wytrzymałościową i łamanie granic, większość asfaltem... Szukając roweru dotarłem do wielu relacji z ultra-maratonów i poczułem, że to może być coś dla mnie. 

 

Proszę o sugestie jaką szosę endurance dla powyższych celów polecacie? Rower raczej nowy. Wzrost 190 cm, przekrok 89 cm.

 

'Przeloty' jakie robię moim crossem bez sakw, podrasowanym do szybszej jazdy (w tym lemodka, opony 25C-30C), to 100+, 200+, do 300, a na nowym rowerze chciałbym jeszcze dalej...

 

Odwiedziłem wiele stron www i sklepów - było kilka propozycji teoretycznie (bo najczęściej tylko w katalogu) dobrych:

  • Giant defy advanced 1 lub 2 HD (karbon + ultrega lub 105 + disc)
  • Trek domane ALR5 (alu + 105 + disc ) lub S5 (karbon + 105 + szczęki)
  • Specialized Roubaix SL4 (carbon + tiagra)
  • Canyon Endurance AL 6.0 lub AL 6.0 disc (alu + 105) lub CF 8.0 (karbon + 105 + szczęki)

Jazda próbna była możliwa jedynie na Giant defy advanced 1 w rozmiarze 'L'. Ze strony Giant dla mojego wzrostu wskazany jest rozmiar 'XL' i niestety nie mam porównania a podobno w PL rozmiary 'XL' tego modelu nie są dostępne :(.

 

Proszę o radę, który z powyższych modeli będzie naj (zakres/cena) lub o inne propozycje pozwalające podjąć wyzwania długodystansowych tras.

 

Dzięki!

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...