Skocz do zawartości

[korba] wykręcenie pedału z ramienia po tulejowaniu


Lisiu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę  lat temu zajechałem gwint w ramieniu korby. W serwisie dokonano tulejowania i zamontowano nowy pedał za pomocą kleju Loctite Teraz chce sprzedać ramiona od tej korby tylko nie mogę odkręcić pedała z przeserwisowanego ramienia :icon_confused:

Ktoś coś podpowie? (ponoć aceton rozpuszcza niektóre wyroby Loctite)

Z góry dziękuje za pomoc!!! :thumbsup:

post-160508-0-55811700-1488721393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał na Loctite, wspaniały pomysł, jeszcze niech suport wkręcą i będzie komplet  :thumbsup:

 

Loctite puszcza pod wpływem temperatury. O ile przy wykręcaniu Pivotów nie był to jakiś wielki problem o tyle przy pedałach istnieje szansa zniszczenia pedała i korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem , nieźle. Jedynie tulejka powinna być na klej  a pedał można nawet ze smarem wkręcić i nie powinien się odkręcić sam. Ktoś miał ciekawą teorię w tym sklepie :P 

 

Jeśli masz z drugiej strony miejsce na klucz 15 to lepiej z tamtej strony odkręcaj , bo imbus szybko się obróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces

Nocna "kąpiel" w WD40 + wizyta w super serwisie = pedały wykręcone :thumbsup:

"Dajcie mi odpowiednio długą dźwignię i punkt podparcia a podniosę Ziemię..." gwinty były tak zapieczone,że potrzebna była przedłużka klucza w postaci ponad metrowej rury Na szczęście na  gwintach był smar Loctite nie klej Dziękuje za komentarze i sugestie!!!

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...