Skocz do zawartości

[Obręcz gazelle] Gazelle Rodi 28'' - nacięcie


davidos12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie odnośnie koła, tzn. czy można je jeszcze wycentrować? link < https://zapodaj.net/f5fcd3d767aef.jpg.html > . Moje drugie pytanie to to, że na obręczy zauważyłem pękniecie, myślałem że to uszkodzenie jednak szukając takiej obręczy w necie, znalazłem identyczną w sklepie link < https://www.narowery.pl/pl/p/Obrecz-alu-Gazelle-Rodi-28-9x4-ERTRO-622-srebrna/1310 >, zdjęcie nr 3, na którym widać identyczne pękniecie. Czy to jest fabryczne nacięcie czy uszkodzenie, ponieważ z wiadomych powodów pękniętej obręczy nie da się wycentrować? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam

post-202611-0-30087700-1488629580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta piasta trochę jest warta, przepleść koło dużo lepiej będzie.

 

Obręcz np DT 535 to jakieś 80zł + z 40zł na szprychy + robocizna z 20zł i tyle. W 150zł się mieścisz.

Lub jak chcesz żeby koło wyglądało jak wcześniejszej, to obręcz Gazelle kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, piasta jest  sprawna, Myślałem że taniej wyjdzie kupno używanego koła bo jest za 120 tyle że z inną piastą, ale jeżeli rzeczywiście zaplecenie koła plus nowa obręcz wyjdzie trochę drożej to tak zrobię. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ponieważ na piaście jest oznaczenie Shimano Nexus sg-7r46 a na aukcji znalazłem koło z piastą sg-7c22

Tak w ramach edukacji ;)

sg-7r46 jest pod hamulec rolkowy, taki nakładany na piastę i normalnie obsługiwany dźwignią na kierownicy

sg-7c22 jest ze zintegrowanym hamulcem, używa się go poprzez kręcenie pedałami do tyłu

 

Manetka powinna obsłużyć obie piasty ale tak jak już inni napisali szkoda się pozbywać sprawnej i nie aż tak taniej piasty (nowa to około 400zł).

 

Tak z ciekawości, bawiłeś się w hamowanie bokiem, czy jakiś wypadek miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zekker za wyjaśnienie. Ja ostatni raz na rowerze jeździłem kilka lat wstecz,chociaż myślę teraz czy sobie jakiegoś nie kupić. Rower jest siostry, mieszka w kamienicy i rower zapina na korytarzu i znalazł się jakiś pajac, który wyładował swoje emocje na tym rowerze. Nie brakuje osób które nie mają szacunku do cudzej własności i nie myślą o tym że często są to ciężko zarobione pieniądze a np. rower służy do dojazdu do pracy. Ale co zrobić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...