Skocz do zawartości

[rower miejski czy treking] Romet Mikste , MAXIM MC 1.5.6 Alu 28" czy Kross Trans atlantic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie- zastanawiam sie nad zakupem roweru- pierwszy raz mysle o nowym -poprzednie to były tzw. holendry-z pod Młyna (kto we wro to wie) których średni żywot wynosił ok. 3 lat a później już nic sie nie dało z nimi zrobić...i nikt niestety nie chciał ich naprawiać-w oststnim padł suport  ! 

 

Jeżdżę dużo po mieście-używam roweru jako środka transportu-choć nie ukrywam że chętnie na przejażdżkę poza wrocek też- tak ok. 30 km bym się wybrała...dotychczas niestety taka sie nie udała -może max 15 km. -ale to sporadycznie ;-)

 

Pytanie do znawców - co sądzicie o wspomnianych modelach- i czy może polecacie co innego za rozsądną cenę - nie ukrywam max mojego budżetu to 1300 zł.

 

Nie ukrywam że Romet mnie oczarował wizualnie i wykonaniem- jest lekki-waży 14 kg- i wydaje sie trwały-metalowy- nie chiński plastik- na osprzecie się nie znam-wiec nie wypowiadam...

 

Wdzięczna będę za pomoc ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jabym jednak wolał kupić ze te pieniądze jakiegoś używanego holendra,1300 zł wystarczy by kupić coś na wypasie. Taki Romet za te kase bez jakiegokolwiek grzebania nie pojeździ Ci trzy lata.

 Dzieki za podpowiedz- ale jakies sugestie jakie marki/gdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile znasz młyn,ale jest tam rowerownia, prowadzi ją Maurycy i Darek,jest w budynku,mają czynne też w powszednie dni,prowadzą od paru lat ten interes.

Jak kupisz coś w miarę młodego to problemu z serwisem nie powinno być.

Znam trzy miejsca we Wrocławiu gdzie naprawdę potrafią i zajmują się serwisowaniem holendrów bez kręcenia nosem, Sokolnicza,Rowerownia-Młym,i Rowery-Stylowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten Romet :). Choć to dziwna mieszanka klasycznego wyglądu z... częściami od roweru szosowego (hamulce, przerzutka). Koszt zakupu jest raczej wysoki (ale dotyczy to praktycznie wszystkich nowych a la "holendrów" czy rowerów miejskich albo single speed - 1000+), natomiast utrzymanie sprawności takiego roweru, ze względu na zastosowanie współczesnych części, nie powinno stanowić problemu (poza wydatkami). Upewniłbym się tylko, że w mufie ramy zamontowano współczesny, standardowy suport, a nie jakiś unikalny wynalazek. Wtedy regulacje czy wymiany części zrobi dowolny serwis.
Przed zakupem warto się przymierzyć, bo rower wydaje mi się nieco sportowy, są tylko dwa rozmiary ramy, a możliwości regulacji pozycji wydają się ograniczone. Rower jest raczej lekki. Ma trekkingowe opony, 7 biegów, można dołożyć bagażnik - więc i wycieczki turystyczne na leśne ścieżki uważam za zupełnie realne.

Edytowane przez yarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...