Skocz do zawartości

[Tylny hamulec hydrauliczny] nie hamuje


Rurek5000

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie cieknie i nie jest tłuste, kiedy nacisnę klamkę do końca hamuje lekko, tak jakby klocki słabo dociskały tarczę, może to problem z regulacją ?

Dzwoniłem do sprzedawcy i serwisant powiedział mi, że rower powinien być złożony w serwisie rometa  i na ten moment on mi nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic nie cieknie i nie jest tłuste, kiedy nacisnę klamkę do końca hamuje lekko, tak jakby klocki słabo dociskały tarczę, może to problem z regulacją ?

To nie kwestia regulacji. Hamulce hydrauliczne mają taką siłę ścisku , że bez problemu by ci przegięły tarczę gdyby zacisk nie był równo ustawiony. Ewidentnie masz zapowietrzony hamulec.

 

 

 

Dzwoniłem do sprzedawcy i serwisant powiedział mi, że rower powinien być złożony w serwisie rometa  i na ten moment on mi nie pomoże...

Mogłeś nie mówić , że sam składałem chociaż to na nic nie powinno mieć wpływu. Towar niezgodny z umową i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to sklep? Trzeba by było zerknąć na regulamin, ale wydaje mi się że coś takiego jak zapowietrzony hamulec nie powinno mieć miejsca.

 

Z drugiej strony bardzo często jest tak że w internecie rower jest taniej bo jest wysyłany tak jak dostali go od producenta, przy kupnie w sklepie stacjonarnym jest droższy bo wliczona jest cena pierwszego pełnego serwisu i regulacji na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem, jeden Ci mówi że powinno to być zrobione a drugi że Romet jest za to odpowiedzialny? Trochę niejasno piszesz.

 

Dużo taniej kupiłeś ten rower w internecie?

 

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim powędrujesz tam z rowerem to zadzwoń i zapytaj czy będzie to odpłatne itd. Jeżeli tak, to powiedz żeby się wypchali i kup samemu olej + akcesoria. Wydajesz 20 zł a będziesz miał na przyszłość.

 

No chyba że boisz się robić samemu, wtedy wielkiego wyboru nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, mam się udać do Rometa i tam mi wszystko zrobią, za dodatkową opłatą :/

 

Dziwny jakiś ten sklep, wg. mnie rower powinien być przygotowany do jazdy, czyli przykręcasz kierę i inne pierdoły i jedziesz. Jeśli przerzutki nie są wyregulowane, hamulce nie działają tak jak powinny, serwis powinien to zrobić na miejscu ale za darmo, a nie pobierać za to opłatę, szczególnie, że rower jest nowy, a nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem, jeden Ci mówi że powinno to być zrobione a drugi że Romet jest za to odpowiedzialny? Trochę niejasno piszesz.

 

Dużo taniej kupiłeś ten rower w internecie?

Jest to Romet rambler 3.0 27,5 rocznik 2015 i dałem za niego 2000zł.

Sprzedawca powiedział, że mam się udać do rometa i przy podbijaniu karty gwarancyjnej oni przygotują rower do jazdy i wtedy odpowietrza mi hamulec.

Możliwe, że romet zrobi to bez dodatkowej opłaty bo mam paragon i kartę gwarancyjna.

Edytowane przez Rurek5000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...