Skocz do zawartości

[AliExpress] Kupowanie na AliExpress


Mapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewien czas temu zakupiłem na aliexpress narrow-wide, sprzedawca dość długo czekał z wysyłką towaru, po wiadomości z mojej strony dostałem info że nie ma jej na stanie i żebym założył spór to zwróci kasę i jak zamówię jeszcze raz to będzie już mógł wysłać. Aż tu nagle parę chwil przed upływem czasu wysyłki dostaje info od systemu że przesyłka została wysłana i jest numer paczki (nie mogę jeszcze jej śledzić bo nie upłynęło dość czasu), no to znów wiadomość do sprzedawcy a ten pisze że takiej wersji jak ja chce to nie ma teraz i albo poczekam ileś tam dni albo żebym wybrał inny kolor... Ogólnie to pierwszy raz robię zakupy na ali i nie za bardzo wiem o co chodzi- sprzedawca mówi że nie ma tej wersji co ja chce a niby jednak paczka została wysłana. Dodam że sklep ma dużo pozytywnych opinii a sporu jeszcze założyć nie mogę. Co w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to w sumie mogę chyba tylko czekać i po kilku dniach będę mógł założyć spór, paczka niby wczoraj wysłana ale widzę że status zaktualizowany, dziwi mnie tylko fakt ze sprzedawca pisał że nie ma tego modelu na stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem po zakupie i wpłacie pieniędzy sprzedawca ma określony czas na wysyłkę (powinno być na stronie albo w apk jak używasz ile czasu jeszcze pozostało), jak wyśle to powinieneś dostać info z numerem paczki i jej status powinien się aktualizować z upływem czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest polska aplikacja do śledzenia przesyłek "Alipaczka", jest też wersja na stronie www. Według mnie lepsza niż 17track.

Przy zakupie zwracaj uwagę w opcjach czy jest możliwość wybrania przesyłki rejestrowanej (często również darmowej).

 

Jak sprzedawca wyśle paczkę ma obowiązek wprowadzić nr przesyłki, ma na to kilka dni i okres ten może wydłużyć.

 

Zanim sprzedawca wprowadzi nr wysyłki, możesz anulować zamówienie i po kilku dniach masz zwrot kasy na konto.

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już za sobą kilkadziesiąt zakupów u tzw. "Majfrendów". Otóż: sprzedawca nie poinformuje w jakiejś oddzielnej wiadomości, że przesyłka zostałą wysłana. Musisz sprawdzać numer przesyłki, który jest podany w "karcie zakupów" przy danym produkcie. Służy do tego naście stron..najpopularniejsze to właśnie Alipaczka, czy 17track.Czas od zakupu do wysyłki nie jest regularny,czasem kilka godzin,czasem kilka dni. Niestety nie zawsze zamówienie przesyłki rejestrowanej ( z numerem) jest równoznaczne z możliwością jej śledzenia. Czasem Majfrendy podają lipne numery, które nigdy nie zadziałają, ale paczka i tak do nas idzie. Czasem z jakichś powodów numer trackingu długo się nie aktualizuje, bywa że nr przesyłki pokazuje jej status dopiero po dotarciu do Polski. Jeśli upłynął termin ochrony (40 dni chyba, okres w jakim przesyłka powinna dojść) to śmiało otwieraj spór, w 99% przypadków następuje zwrot kasy, a jak paczka dojdzie i tak do Ciebie,to ich strata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nie zawsze zamówienie przesyłki rejestrowanej ( z numerem) jest równoznaczne z możliwością jej śledzenia

 

Dokładnie. Co więcej, czasem śledzenie zatrzyma się na jakimś etapie i "wisi"  po czym nagle przybywa do Ciebie przesyłka. Średni czas to około miesiąca czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na aliexpress około 200 rzeczy i paczka prędzej czy później zawsze dociera, czasem po 10 dniach czasem po 2 miesiacach, zawsze było to co miało być , jeśli nie będzie nie potwierdzisz i gosć nie dostanie kasy, zabezpieczenie dużo lepsze bo u nas na allegro zabezpieczenia kasy brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupiłem na aliexpress około 200 rzeczy i paczka prędzej czy później zawsze dociera, czasem po 10 dniach czasem po 2 miesiacach, zawsze było to co miało być , jeśli nie będzie nie potwierdzisz i gosć nie dostanie kasy, zabezpieczenie dużo lepsze bo u nas na allegro zabezpieczenia kasy brak
Na allegro jest sprawnie działający program ochrony kupujących. Może przy jego pomocy nie rozwiążemy problemu tak szybko jak na ali, ale nie można mówić o jego braku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to kwestia skali. Ali chce wyjść frontem do klienta organizując w ten sposób system ochrony kupujących (nie spotkałem się z tym,żeby ktoś nie otrzymał zwrotu lub ponownie wysłanego produktu) aby ich zachęcić do powrotu na zakupy. Allegro też dba o kupującego,ale przez swoją lokalność chce rzetelniej rozpatrzeć każdą sprawę. Nie ma takiego skupiska kupujących jak na Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie ze zamówiłem dla siebie fajne słuchawki za 70 zł u nas bagatela 160 zloty słuchawki zamówiłem w sobotę rano

Dziś kurier firmy DHL dostarczył zamówienie koszt wysyłki darmowy

Dużo tam zamawiam i bardzo często raz tylko mi nie przyszła lampka do roweru ale na około 50 zamówień wszytko dotarło

Ale dziś te słuchawki rozwalily mi serce dotarły szybciej niż nie raz zamawianych tower na allegro i przesyłka 0 zloty

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co więcej, czasem śledzenie zatrzyma się na jakimś etapie i "wisi"  po czym nagle przybywa do Ciebie przesyłka. Średni czas to około miesiąca czekania.

Ja przedwczoraj dostałęm paczkę która została wysłana 11 grudnia 2016 :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...