Skocz do zawartości

[opony + dętki] Cube Analog 2017 29'


kashier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Stałem się mega szczęśliwym posiadaczem ww roweru Cube Analog 2017, ma on fabryczne dętki i opony, które katalogowo ważą 87 kilogramów, i chciałbym je zmienić na coś lżejszego, i jednocześnie przystosowanego do jazdy po Beskidzie Śląskim- leśne ścieżki do wysokości 1200 m npm, występujące ostre kamienie i cięższy teren.

 

Chciałbym urwać kilogram na wadze kół dętkami i oponami. Czy jesteście mi w stanie coś polecić, co na to pozwoli?

 

Oczywiście czytam inne tematy, znalazłem Ralphy, albo Kingi, natomiast widzę, że są różne opinie co do ich wytrzymałości. Czy coś w okolicy 420g znajdziemy na moje koło? 

 

Bardzo liczę na pomoc, chciałbym w tym tygodniu zaopatrzyć się w nowe sprzęty.

 

Pozdrawiam

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze się pod temat aby nie zakładać nowego. Kupiłem Scott aspect 910 z 2015 r. Są w nim opony kenda stant 6 29 2.2 30 tpi. Na oponie są takie oznaczenia - (55x622) 29x2.20 (700x55c) dacie jakiś link do detki na zapas bo zupełnie nie wiem która będzie pasować.

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Schwalbe Smart Sam Cube edition, które są zamontowane na moim rowerze, ważą 810 g/ szt.

 

Czy w tym kontekście warto- zwracając uwagę na wagę- zmieniać te opony, żeby zyskać maksymalnie 250 g/ szt? 

 

Nie wiem, czy poczuję różnicę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...