Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zatrybiłem o co biega jak zobaczyłem słowo Słowacki... Pewnie chodzi o Ladislava Tomáša czyli miedzy innymi kanał Subborn Pictures czy naszą ekipę G3 Riders z którą robią wariacje po choćby Tatrach. Niby się zgadza bo jest stromo jest ferrata ale to vertriding w tym przypadku jest mocno naciągane. Tym bardziej, że omawiana Austracka ekipa raczej rzadko coś takiego jeździ. Prawie wszystko to klasyczne wysokogórskie enduro/FR. W ogóle verty robi tak mała garstka ludzi, że jest to dyscyplina o charakterze smugi w MTB. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do odpowiedzi

No to co ci z Subborn jeżdżą to już prawie trial :-)

Tutaj jeden filmik z jednego traila, który jechaliśmy w zeszłym tygodniu:

Joko trails Enduro Transalp 2021 part 1 - YouTube

W sumie można się umówić, że najlepsza nazwa na to "techniczne enduro" :-)

Edytowane przez KrzysiekCH
Odnośnik do odpowiedzi

Przepis Malwiny:

• Rano: rower
  • Po południu: plaża
  • Wieczorem: impreza na gdańskiej starówce

Mój przepis:

• Rano: rower
  • Po południu: rower
  • Wieczorem: night-ride

Mówiłem, że jest różnorodnie?

https://www.1enduro.pl/miejsca-enduro-trojmiasto-gdansk-sopot-easybike/

easybike-enduro-trojmiasto-bigfoot-68.thumb.jpg.7101d0d7ddc2f66afc275c590eb76beb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Tuż za podium w EWS chłopak co sam siebie finansuje, sam serwisuje rower i nawet szlaufa musi kombinować... A już prosi co mają wszystko dostają od niego po tyłku. PZKol ma wszystko w 4 literach, sponsorów brak, zainteresowanie żadne w tym medialne. Jenak kolarsko 100 lat za murzynami jesteśmy. Zapewne zaraz jakaś zagraniczna ekipa i sponsorzy go łykną to nasze głąby sobie wtedy przypomną i zechcą paść jak świnie w nie swoim korycie. 

• +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi

Kapitalnie jedzie, czołówka EWS to jednak czołówka EWS... :-) Super widzieć Polaka na tak dobrej pozycji. Trochę wsparcia jednak ma - dostaje sprzęt od NS Bikes, i w sumie ciekawe czemu NS nie stworzyło własnego zespołu mając tak utalentowanego zawodnika.  Nieźle odleciał w 12:30 :-) Co do PZKol, to nie wiem jak to w Polsce funkcjonuje ale w Szwajcarii ichniejszy związek kolarski poluje na talenty już od najmłodszych lat, regularnie szukają nowych talentów - poniżej filmik jak to wygląda :-), i później jest efekt jak np. całe podium na IO.

• +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi

@KrzysiekCHdostanie sprzętu to jest w sumie bardzo mała pomoc. Tym bardziej, że na tym się kończy. Niestety rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna i nie chcę tutaj tego poruszać. Dość napisać, że w przykładowo PŚ DH różnice są czasem w setnych sekundy i jak sam kiedyś Sławek stwierdził nie jest w stanie samodzielnie przygotować sobie roweru. Po prostu nie ma szans z ekipami, które robią to profesjonalnie. W EWS jest nieco inaczej i łatwiej dlatego wynik jest jaki jest. A co do PZKol to można zamknąć ten temat milczeniem. Gość, który niszczy wszystkich od lat w swoim kraju powinien mieć tylko zmartwienie kiedy pójdzie spać i czy się dobrze wyśpi. 

Odnośnik do odpowiedzi