Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

DH nie jest łatwe Krzysiu ;) 

Piotrek woli bardziej bezpieczniejszą trasę że tak się wyrażę  B) :thumbsup: Fajne poświęcenie / inspiracja dla Janka ... :)

  

10 : 50 Piotrek " łumie " się ratować, lepiej przejść na tył niż ma całą siłę przejąć główka ramy w tak niewygodnej pozycji dla roweru, też tak robiłem czasami jak miałem nie dolot.      

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało napiszę łaaaał. Pierwsza kwestia to szok cenowy in mega plus a druga szpeje powkładane. Ciekawe jak będzie chodził Microshift na 10 sp. Nieco prostego wytłumaczenia czym rożni się taka prosta kupa jak jednozawias od Horsta a co za tym idzie czemu jednak musi być drożej. Ogólne jestem pod wrażeniem jak ta firma zaczyna działać, jak widzi dla siebie szansę na rynku z jednym gostkiem od projektów. To tak jak by ktoś nadal bronił takiej śmieciowej firmy jak Kross w kontekście fulli. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfon79 ;) Bardzo fajny materiał od Janka na temat nowych ram na przyszły sezon. Mam nadzieję że Janek zaprezentuje nową ramę Dartmoor Hornet Pro w którymś ze swoich filmów w niedalekiej przyszłości. 

https://issuu.com/dartmoor-bikes/docs/2022_dartmoor_catalog_eng_bikes_frames_pages_27.08?utm_source=Catalog&utm_medium=Catalog 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, może ja czegoś nie rozumiem, ale:

1. Niszczenie środowiska. O ile samo zbudowanie mostka jeszcze obleci, o tyle tych drzew do budowy raczej z kieszeni nie wyjęli.

2. Mam wątpliwości co do stabilności. Przecież to opiera się na żywych drzewach. Wiatr nimi cały czas rusza, co narusza konstrukcję.

3. Bezpieczeństwo. Przecież to jakiś kompletny idiotyzm. Luźna deska czy stelaż, kawałek śliskiej powierzchni, niespodziewany podmuch wiatru i przy takiej wysokości to będzie trup na miejscu albo w najlepszym wypadku warzywo.

4. Można było zrobić mostek znacznie niżej. Na początku widać że trzeba na niego podjechać, a na końcu zjechać. Zamiast zrobić coś dużo szerszego i niżej, tak żeby chętni skorzystali z przeprawy, to zrobili coś absolutnie głupiego z czego skorzysta jeden potencjalny samobójca.

5. Współczuję jeżeli ktoś kto nie zna okolicy kiedyś wjedzie na ten mostek, bo pomyśli że to bezpieczna przeprawa, a zorientuje się kilka metrów nad ziemią że ma problem.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tyfon79 napisał:

To jest prywatny las i taka sama miejscówka. Jak będą chcieli to zrobią co drugą deskę i nikomu nic do tego. Szansa, że tam pojawi się "ktoś z ulicy" jest równa zeru. 

To sobie wykreśl punkty 4 i 5 z mojej listy, dalsza część aktualna.

Swoją drogą, ciekawe czy to naprawdę prywatny las, czy może ktoś tak po prostu napisał jako "dupochron". Zupełnie jak Ci którzy piszą że jadą po Niemieckiej autostradzie, a mijają tylko samochody z Polskimi tablicami i znajomo wyglądające znaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 12.12.2021 o 09:56, skom25 napisał:

Można było zrobić mostek znacznie niżej. Na początku widać że trzeba na niego podjechać, a na końcu zjechać. Zamiast zrobić coś dużo szerszego i niżej, tak żeby chętni skorzystali z przeprawy, to zrobili coś absolutnie głupiego z czego skorzysta jeden potencjalny samobójca.

Tylko że w tym przedsięwzięciu chodziło o to żeby zrobić NSa na rekordowej wysokości. O rekord, nie o praktyczny ficzer. Tak żeby się pochwalić na YT.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

To sobie wykreśl punkty 4 i 5 z mojej listy, dalsza część aktualna.

Swoją drogą, ciekawe czy to naprawdę prywatny las, czy może ktoś tak po prostu napisał jako "dupochron". Zupełnie jak Ci którzy piszą że jadą po Niemieckiej autostradzie, a mijają tylko samochody z Polskimi tablicami i znajomo wyglądające znaki.

 

A jak wycina się drzewa, robi drewniane barierki, bramy na singlach to jeszcze jest ochrona środowiska czy nie bo się zgubiłem. Tym bardziej, że każde drzewko jest moje i twoje a w prywatnym lesie nie. Dalsze kwestie wynikają z tego, że jesteśmy pipidówką świata w tego typu klimatach. Jest cała masa tego typu klimatów choćby z Kanadyjskich czy Amerykańskich lasów. Jest kilka x trudniej i niebezpieczniej. U nas lasami rządzi mafia i tylko prywatnie takie coś idzie zrobić. Nie ma szans bo to nie jest wysoko by lokalny leśniczy gdyby to było na jego terenie o tym się dowiedział dość szybko nie dowiedział. Tym bardziej jak pracowały piły spalinowe. Można wierzyć można nie wierzyć, można uderzyć do sąsiada z reprymendą po co robił na grila drewnianą werandę. Ileś drzew pod to trzeba był wyciąć a bez sobotniego grila też da się wyżyć. Ekologia ekologią ale bez przeginania znowu w drugą stronę. 

By tak nie klepać w klawisze bez celu cudowne, dzikie Karpaty Rumuńskie. Zjazd absolutne mistrzostwo pod każdym elementem; 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mi tam nie żal drzew, które idą na budowę ficzerów na trasach MTB, Zwłaszcza że najczęściej budowniczy starają się dbać o środowisko i wykorzystują zwalone drzewa. Za to bardzo mi żal tych drzew które idą na eksport do Niemiec czy Chin. A jest tego duuuużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 09:56, skom25 napisał:

 

Nie wiem, może ja czegoś nie rozumiem, ale:

1. Niszczenie środowiska. O ile samo zbudowanie mostka jeszcze obleci, o tyle tych drzew do budowy raczej z kieszeni nie wyjęli.

2. Mam wątpliwości co do stabilności. Przecież to opiera się na żywych drzewach. Wiatr nimi cały czas rusza, co narusza konstrukcję.

3. Bezpieczeństwo. Przecież to jakiś kompletny idiotyzm. Luźna deska czy stelaż, kawałek śliskiej powierzchni, niespodziewany podmuch wiatru i przy takiej wysokości to będzie trup na miejscu albo w najlepszym wypadku warzywo.

4. Można było zrobić mostek znacznie niżej. Na początku widać że trzeba na niego podjechać, a na końcu zjechać. Zamiast zrobić coś dużo szerszego i niżej, tak żeby chętni skorzystali z przeprawy, to zrobili coś absolutnie głupiego z czego skorzysta jeden potencjalny samobójca.

5. Współczuję jeżeli ktoś kto nie zna okolicy kiedyś wjedzie na ten mostek, bo pomyśli że to bezpieczna przeprawa, a zorientuje się kilka metrów nad ziemią że ma problem.

Rowerowe Świry, czego tu Filip nie rozumiesz ? B) :D

  giphy.gif?cid=ecf05e47gyyt28cfig4pf4xifj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rumunia wyżej, to przedszkole w porównaniu do tego :


Niedawno ci goście wrzucili to :


Wisienka na torcie, czyli kobieta, która ma chyba większe jaja od większości facetów :


Na koniec zabawa dla dużych dzieci :


, i jeszcze "turystyka pieszo - rowerowa" z Panią :


Nie mam pytań - mogę tylko oglądać i podziwiać widoki i umiejętności ( pod koniec pierwszego filmu Alex mówi, że hamował tak mocno na ile to było możliwe, a i tak przyspieszał...) :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnorno moim zdaniem to nieco pojechałeś z tym przedszkolem... To co ja wrzuciłem nadal trzyma się czegoś takiego jak enduro o którym każdy dobrze jeżdzący może gdzieś tak realnie pomarzyć. Gdyby oczywiście więcej czasu spędzał w takich warunkach i wziął się za siebie. Cała reszta to ludzie z odchyleniami psychicznymi, których głowa pracuje nieco inaczej. Tak kiedyś nawet siebie nazwał wspinacz solo bez asekuracji Alex Honnold. Poza tym Mariusz dopiero zaczął niedawno tak jeżdzić odkąd skumał się na poważnie z Ladislavem Tomášem i ekipą G3riders. To co ty wrzuciłeś już enduro nie jest i nie jest też niczym super wybitnym. W lesie kaleczą piwoty strasznie a z góry zazwyczaj mają jednak w miarę bezpiecznie. Brakuje mu technicznie pod względem trialowego panowania roweru do choćby Słowaka kilku naszych ziomków czy takiego geniusza jak Johannesa Pistrola. Ci rypią trasy po ferratach albo nad przepaściami gdzie ani nie da się jechać szybko a każdy błąd może być tragiczny. Często są ubrani jak by jechali na przysłowiowy Turbacz czyli zwykły kask, krótkie spodenki , podkoszulka. Jedyne zabezpieczenie to lekkie ochraniacze na kolana. Jazda Francuza jest dla mnie mniej finezyjna a bardziej brutalna, szybka. To jest dopiero jazda na przykładzie Pistrola;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Opisałem jak to wygląda z punktu widzenia laika - przyznasz, że Alex jednak robi trudniejsze trasy niż wymienieni Polacy na powyższym filmiku z Rumunii.
Gość powyżej to już górski trial...
Jak już mówiłem - mi wystarcza obejrzenie tego ;)
Co do ferrat, to wrzucałem kiedyś to :
https://www.forumrowerowe.org/videos/view-1059-via-ferrata-vel-big-cojones-in-dolomites/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 21:36, Tyfon79 napisał:

Poza tym Mariusz dopiero zaczął niedawno tak jeżdzić odkąd skumał się na poważnie z Ladislavem Tomášem i ekipą G3riders.

Rozwiń , proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...