Skocz do zawartości

[opona] Bijąca opona


Skorpik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moim problemem jest bijąca opona, myślałem, że to felga, po zdjęciu opony było widać, że trochę bije. Dzisiaj odebrałem z centrowania, felga chodzi idealnie a opona dalej swoje. Próbowałem ją układać, podpompować mocniej itp. Leży niby prosto jednak jest tak jak na filmiku. Da się coś z tym zrobić czy czeka mnie wymiana opony ? 

Opona to Continental Raceking 26x2.2

 

 

https://youtu.be/kP-yebTKZsU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść powietrze i posmaruj ranty opony Ludwikiem (płynem do mycia naczyń) i jeszcze raz napompuj. Rób to stopniowo i sprawdzaj na bieżąco jak sie układa opona. Po napompowaniu możesz jeszcze szarpnąć rękami w miejscu złego ułożenia - powinno wyskoczyć. Jak wszystko idealnie leży (krawędź stopki względem rantu obręczy) a opona dalej bije tzn że kord uszkodzony ;-((

Najpierw dobrze pokombinuj zanim wymienisz. Czasem warto się skonsultować - podjechać z kołem do rowerowego lub wulkanizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem lub i nie problem. A mianowicie gdy założę swoją oponkę continental to by dobrze wycentrować ją pierw lekko pompuje powiedzmy 0,5 bar. następnie molestuje ją na lewo i prawo. Lecz mimo wszystko jak dopompuję ją do 2,5 bar to i tak bije. Dopiero jak napompuję ją do 5-6bar wtedy słychać kilka strzałów (takich jak na wulkanizacji jak zakładają oponę samochodową). Następnie spuszczam do tych 2,5 bar.

 

Pytanie? Czy aby pomóc wskoczyć oponie na rant mogę brzegi opony posmarować lekko wazeliną? Nic się oponie nie stanie? Jak bym posmarował to może nie potrzebował bym tak dużego ciśnienia (bo oponka ma max 4,5 bar) a boje się że ją rozerwie kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie troche odświeżę temat żeby nie zakładać nowego...

 

Mam problem z oponami continental race king 29x2.2

Opona ma bicie na boki oraz bicie góra/dół, przez to bicie góra/dół dziwnie się jeździ.

Do tego zauważyłem że opona jest jakby zgrubiona w jednym miejscu(tylna)

Problem jest z przednią i z tylną oponą... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile czasu maja opony bo byly juz zalożone na rowerze(rower używany), Wyglądają jak nówki, maja nawet te igielki.

 Opony chyba dobrze leżą na rancie,

Wydaje mi się że ten problem zaczął się po tym jak przebiłem 2 opony i załatałem dętki.

Najbardziej zastanawia mnie to zgrubienie opony na odcinku ok 20 cm.

 

Czy to może być np problem dętki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...