Skocz do zawartości

[amortyzator] Hierarchia amortyzatorów FOX


Mwawe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Quick Way to Perform Fox Fork FIT4 Cartridge Oil Change

Jak będziesz miał za dużo oleju w przypadku FIT4 to może pęknąć gumowy "bladder". Damper GRIP teoretycznie powinien upuścić za dużą ilość oleju jak się go dobije (ma otwór w górnej części obudowy w tym celu).

Jeżeli amortyzator ma przejechany jeden sezon to nie pchałbym tam rąk. Jeżeli więcej to najlepiej oddać do profesjonalnego serwisu na pełny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, kiedyś to Fox robił najlepsze amortyzatory a teraz po 30km w rowerze TREK za 30 koła Damper  zaczął tryskać olejem. Oddałem do serwisu i nie maja części na naprawę . Porażka , szkoda kasy na FOXA bo serwis i  jakość dużo pozostawia do życzenia . 

Panowie, kiedyś to Fox robił najlepsze amortyzatory a teraz po 30km w rowerze TREK  EX 9.8 za 27 000 Najnowszy Damper FOXA   zaczął tryskać olejem. Oddałem do serwisu i nie maja części na naprawę i dwa miesiące damper sobie leży . Porażka , szkoda kasy i nerwów na FOXA bo serwis i  jakość dużo pozostawia do życzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z częściami ma nie tylko Fox. Zasadniczo co do jakości coś przekombinowali z częścią uszczelnień a konkretnie spasowaniem. Nie wiem dokładnie o które elementy chodzi bo to też mało klienta obchodzi. Sam przechodziłem najpierw ich akcję naprawy dampera bo wadliwy wyszedł na rynek a potem masa problemów w ich punktach serwisowych. Zresztą oddawać do nich na naprawę to jak zamieniać siekierkę na kijek bo jadą na tych samych lipnych częściach i procedurach naprawczych. Przy dużych kłopotach tylko niezależne serwisy jakoś ogarniają temat bo im zależy by klient nie wrócił za tydzień ponownie z tym samym. Dwa miechy bez roweru i końca nie widać... Zmierza to w tym kierunku, że bez dublowania roweru albo takiego dampera sezon może być bardzo krótki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...